Je skvělé být ženou v každém věku…

Autor

…protože máte tolik možností, jak být šťastná a užívat si života.

Je skvělé být malou holkou…

…protože vás všichni opečovávají. Je skvělé ze sebe někdy udělat princeznu a jindy zase v gumácích skákat jen tak v kalužích. Je skvělé zamazat si pusu od borůvek a sníst kopec zmrzliny. Je skvělé objevovat první držení za ruce a první mokré pusy. Je skvělé moci se někomu schoulit na klín, když je vám úzko. A je opravdu skvělé tančit po trávníku jako šílenec, když máte radost.

Je skvělé být dospívající dívkou…

…protože už víte, že máte vlastní názory. Je skvělé smát se každé blbině a s nadšením hltat každý nový zážitek. Je skvělé vzít si na sebe cokoliv od jutového pytle až po jehlové podpatky.  Je skvělé učit se kočírovat svoje emoce. Je skvělé začít poznávat svojí sexualitu. Je skvělé tvářit se drsně a přesto mít někoho, komu se můžete zhroutit do náruče. A je opravdu skvělé říkat, co si myslíte.

Je skvělé být mladou ženou…

…protože se stáváte nezávislou. Je skvělé vybrat si sama postel a sama koupit maso na guláš. Je skvělé vědět, kam vyrazit za zábavou. Je skvělé vybrat si svou vlastní dovolenou a cestovat si podle svého. Je skvělé vzdělávat se v tom, co vás baví. Je skvělé mít první dobrý orgasmus. Je skvělé koupit si nepraktické boty, u kterých by vaše máma zkolabovala, kdyby viděla jejich cenu. A je opravdu skvělé najít někoho, kdo bude mít rád všechny vaše výstřelky.

Je skvělé být matkou…

…protože vás to naučí bezmezně milovat. Je skvělé mít své dítě poprvé v náručí a vědět, že jste dala život. Je skvělé učit ho všemu, co umíte a znáte. Je skvělé nechat se na oplátku vtáhnout do dětského vidění světa. Je skvělé vědět, že někomu připadáte nejlepší a neomylná. Je skvělé cítit jeho objetí plné lásky. Je skvělé být tím, ke komu se stulí na klín, když je nešťastné. A je opravdu skvělé vidět, že klidně spí, protože se s vámi cítí v bezpečí.

Je skvělé být ženou ve středním věku…

…protože už víte, co chcete. Je skvělé mít práci, ve které jste dobrá, a baví vás. Je skvělé být poučená z předchozích chyb a vědět, co dělat v mnoha situacích. Je skvělé stát si za svými názory. Je skvělé být silná, když je potřeba. Je skvělé vědět, co vám sluší. Je skvělé užívat si báječný sex. Je skvělé být spokojená se svou postavou. Je skvělé umět připravit výbornou večeři jen z pár surovin, které zbyly po víkendu v lednici. Je skvělé poznávat zajímavá místa a lidi. A je opravdu skvělé, že už umíte říkat NE.

Je skvělé být babičkou…

…protože můžete předávat zkušenosti. Je skvělé vědět, že máte na vnoučata jen omezený čas a i tak ho umíte plně využít. Je skvělé nacházet souhru mezi generacemi. Je skvělé mít někoho, koho můžete rozmazlovat. Je skvělé vědět, že je můžete zkazit a zase vrátit. Je skvělé učit je to, co jejich rodiče už zapomněli.  A je opravdu skvělé moci se prostřednictvím her vrátit zase do dětství.

Je skvělé být zralou ženou…

…protože už vám je jedno, co si kdo myslí. Je skvělé nedělat si vrásky z vrásek nebo šedivých vlasů. Je skvělé nebýt už zmítaná hormonálními výkyvy. Je skvělé vrátit se k realizaci snů, na které dřív nebyl čas. Je skvělé vědět, že ať už vylezete na Mount Everest, začnete tančit salsu nebo budete plést košíky, budete vašemu okolí připadat úžasná. Je skvělé mít kolem sebe lidi, které máte ráda oni zase vás. A je opravdu skvělé, že můžete prožívat život jako žena.

Soutěž
Pokud chcete vyhrát knihu Světlo ženy, stačí se zapojit do diskuze pod článkem.
Otázka pro ženy: Proč je skvělé být ženou?
Otázka pro muže: Co vám na ženách přijde skvělé?
Soutěžit můžete do 8. 4. 2019. Potom vylosujeme ze všech komentářů jeden, jehož autor se může těšit na výše zmíněnou knihu.


Info o knize ZDE

2
Komentujte jako host

2 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Majka

Krásné zamyšlení. Přeji všem ženám hezký nejen dnešní den.

jar1

Přijde mi skvělé být žena, protože my ženy zvládáme více věcí najednou než muži, zvládneme bolest z porodu a za pár dní už o ní ani nevíme a do roka jsme schopni rodit znova, to by chlapy nedali. 🙂