Sourozenecké bitvy

Autor

Příšerně uječená ségra? Brácha a jeho binec? Kdo z koho? Proč zrovna já? A proč zrovna ty? Mít sourozence může být náročné. Jak na to, radí jedna z příruček pro přežití z novinek o nakladatelství Portál. Dozvíme se i o vlastní hodnotě nebo usínání…


Huebner, Dawn

Sourozenecká příručka pro přežití
Překlad: Diestlerová, Petra
Ilustrace: Kokešová, Magdalena
Mít bratra nebo sestru může být náročné. Může to ale taky být báječné! Skvělé stránky sourozenectví ale někdy nevidíme, protože… on všude nechává binec. Ona si domů vodí kámošky, které pořád jen mluví a mluví, a já jsem tam jen jako malý ocásek. On se na mě pořád vytahuje. Ona je horší než naši, protože pořád vykládá, co bych měla dělat… Sami uznáte, že to není lehké. Prý se s tím ale dá něco dělat. A neznamená to, že bráchu nebo ségru odešleme na jinou planetu, že ne? I když nás někdy štvou, je s nimi často i legrace. brož., 128 str., 269 Kč Ukázka z knihy


Kast, Verena

Jak být sám sebou
Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity

Kdo vlastně jsem? Souvisí s mojí identitou to, jak mě vidí jiní lidé? Co mě dělá nezaměnitelným a takovým, jaký chci být? Ten, kdo má pocit, že žije v souladu se sebou, zakouší rovněž dobrý pocit vlastní hodnoty, který také vyzařuje navenek. Identita je ale něco živého a stále znovu se ustavuje. Autorka proto vysvětluje, v čem spočívá schopnost být sám sebou a co nás vlastně drží pohromadě jako svébytné osobnosti. K tomu si vypomáhá zejména Eriksonovou teorií psychosociálního vývoje a Jungovým pohledem na individuaci, ale také příklady z života konkrétních jedinců.
brož., 200 str., 349 Kč   Ukázka z knihy


Votavová, Alžběta

Ospálek
Knížka pro usínání
Ilustrace: Bergmannová, Michaela
Možná nevíš, že u vás doma žije skřítek Ospálek. Má rád vůni peřinek a nejvíc práce má navečer, když pomáhá dětem do postýlek, aby si všechno hezky zapamatovaly a na nic s mámou a tátou nezapomněli. Můžeš jít klidně spát a už se nemusíš stokrát vracet, protože se chceš ještě napít a vyčurat, anebo nevíš, kde máš plyšáka do postýlky.
Kniha je určena pro děti, které mají obtíže s navozením večerního řádu. Hravou formou zpracovává večerní rituály a obsahuje i část textu pro rodiče, kde se autorka snaží pomoci rodičům rozpoznat, jak vypadá dítě zralé na spaní, v čem jsou večerní rituály dobré, pro dítě velmi potřebné a že jejich absence jej stresuje.
Kniha je určena dětem od 3 do 7 let. váz., 48 str., 299 Kč   Ukázka z knihy

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na