Trénink paměti – Pojďme si hrát s mozkem!

Autor

Jak jste na tom se zapomínáním? A se vzpomínáním? Když někoho potkáte, dokážete ho hned zařadit? Jestli je z první práce, z letního tábora, že školení nebo ze školky? Když jdete nakoupit, máte seznam na papíru nebo v hlavě? I mozek potřebuje cvičit!

Jako novoroční předsevzetí si mnozí dali za úkol zlepšit se nebo začít se cvičením. Ale předpokládám, že se cvičením těla. Ale nezapomínáte na trénink mozku? Protože i ten potřebuje cvičit. Pokud tedy nemáte práci, u které trénujete hlavu ažaž. To pak chce doma hlava spíš odpočinout. Ale pro ty, kteří občas něco zapomenou a nebo je to i víc než občas tu mám dneska pár tipů na trénování.

HRA ČÍSLO 1: JAKÝ MÁME MĚSÍC? 
Máme leden. Což je celkem krátké slovo. Tak schválně: bez papíru a jen z hlavy. Zvládnete si pohrát se slovem LEDEN a vymyslet na každé jeho písmeno ženské jméno? Výborně! A teď ještě mužské jméno. Super. To bylo lehké pro začátek, ne? Až bude červenec, tak to bude malinko těžší! Tam možná i povolíme napsat si slovo na papír.

HRA ČÍSLO 2: PŘEDSTAVTE SI, CO JSEM MĚL(A) K OBĚDU!
Jídlo je velmi oblíbené téma na hraní s pamětí. Tak schválně: uvědomte si, co je za den a jeďte zpátky celý týden den po dni a uvědomte si (napište si), co jste každý den měli k obědu? Aha! Kdo dal hlavní jídla jako nic, tak tleskáme a ten ať zvedne ruku a přidá k obědům ještě i snídaně a večeře.

HRA ČÍSLO 3: PŘEHAZOVAČKA
Pohrajte si s přeházenými písmeny a zkuste z těchto „patvarů“ složit názvy měst:
RADUPIBEC, SLAVITRABA, VOTRUN, PÁLET, DUCIHRM

Zkuste všechny nebo některou z her a můžete nám to napsat i dolů do komentářů. Takže teď tam nekoukejte, aby Vás to nerušilo a nenapovídalo, kdybyste nebyli prvními čtenáři a cvičiteli paměti!

A ještě nám můžete napsat, v jakým situacích zapomínáte nejvíc? Je to herec, kterého vidíte ve filmu a ne a ne si vzpomenout, jak se jmenuje nebo odkud ho znáte? Je to název knížky, kterou chcete někomu doporučit a ne a ne si vzpomenout, jak se jmenuje? Věřte, že v tom nejste sami a věřte, že s tím lze něco udělat. Minimálně si z toho udělat legraci a maximálně to rozcvičit!

Jestli Vás to bude bavit, přidáme další díly s dalšími hrátkami na paměť a mozek…

2 comments

  1. Zapomínám kliče, mobil..zapomínám přes noc všechno ( jen ne křivdy)
    Zapomínám kam chci jít, cože jsem měla koupit.
    Jooo a nejraději zapomínám co jsem si naplánovala za úklid :))))

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *