Pozor na podvodné online seznamky

Autor

Šmejdů, kteří vydělávají na důvěřivosti tuzemských uživatelů internetu, neustále přibývá. Provozovatelé podvodných online seznamek cílí na všechny věkové kategorie, a proto je nutné mít se před nimi na pozoru. Obzvláště pak v období roku, kdy je marketingový tlak na seznámení nejvyšší a odevšad se na nás valí dárky ve tvaru srdcí i agresivní internetová inzerce.

Online seznamky lákají na měsíc na zkoušku zdarma nebo za sníženou cenu. Pokud po zkušebním období členství aktivně neukončíte, budete se divit, protože seznamka vám jej automaticky prodlouží. „Aby mohlo dojít k automatickému prodloužení smlouvy, musí být na tuto věc uživatel jasně a srozumitelně upozorněn ještě před závaznou registrací. Seznamky ale o prodloužení velmi často informují způsobem, který nesplňuje zákonné požadavky,“ uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Spotřebitelé provozovatelům online seznamek sdělují údaje o svých platebních kartách v přesvědčení, že se jim z nich strhne jenom částka lehce převyšující sto korun, avšak opak je pravdou. Jakmile má společnost údaje o platební kartě, může si naúčtovat poplatek za čtvrtletní či půlroční prodloužení v několikatisícové výši. Vymáhání částky zpátky je složité, stejně jako jakákoliv komunikace se seznamkami. Pouhé zablokování karty však nestačí, i když se může zdát, že pokud nejdou strhnout peníze, nemáte problém. „Případnou smlouvu se společností je třeba včas před prodloužením ukončit, a to i v případě, kdy si myslíte, že podnikání seznamky je nelegální,“ podotýká Zelený.

Ideální je samozřejmě platební údaje žádné takové společnosti nesdělovat, ale když už se vám něco takového stane, je nutné nebýt pasivní a jednat rychle. „Nejspolehlivější je odstoupit od smlouvy do 14 dnů od registrace. Je to totiž zákonné právo každého spotřebitele, což zrušení smlouvy výrazně zjednodušuje,“ říká Lukáš Zelený.

S pozdější výpovědí to už je složitější, protože pravidla pro ni určují společnosti ve svých obchodních podmínkách. Řada požadavků seznamek ohledně výpovědi je vůči spotřebitelům nepřiměřená, takže se k nim ze zákona nepřihlíží, ale i tak dokáží ukončování členství v seznamce zkomplikovat. Někdy vám nezbude nic jiného, než se obrátit s žádostí o takzvaný chargeback na svou banku a domáhat se vrácení stržených peněz s její pomocí.

Zdroj: dTest

Jsou i férové seznamky

Doporučit vám můžeme férovou českou seznamku randino, která je zdarma – randino.cz

127
Komentujte jako host

54 Počet komentářů
73 Odpovědi na vlákno
4 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
89 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karel Šafář

Chtěl bych upozornit na podvodné jednání seznamky My dates

Martin

Otestoval jsem celkem 7 seznamek a musím říci, že už jen ty fotky a za nimi exotika, tak je jasné že to nejsou české pravé profily. A za druhé najednou ten zájem žen, napiš, proč nepíšeš… Zrovna tohle dělá MY DATES. Chtějí jen aby vám to nedalo a zaplatili jste a jak zaplatíte, zajem není. Nebo se snaží vás držet na seznamce, abyste jen platil kredity NIKDY JSEM NA ŽÁDNÉ SEZNAMCE NEPLATIL A JEDNODUCHÝM TRIKEM JSEM OTESTOVAL NEBO POZOROVAL CHOVÁNÍ SEZNAMEK A POKUD CHTĚJÍ PLATBU ZA KOMUNIKACI JE TO 100% GARANCE PODVODU, JELIKOŽ NE KAŽDÝ SE SEZNAMUJE NA SEZNAMKÁCH A… Číst vice »

vaclav

Tak já mám podobnou zkušenost s i dates. Falešné profily a než jsem to prokoukl, tak ze mě dostali 400 stovky. Kdyby někdo zorganizoval hromadnou žalobu, rád se přidám

Tomáš

Přesně tak!!!

Jiří

Já taky

Gregor

též mi to na My dates tak připadlo- ten obrovský zájem žen, ale zdálo se, že profily jsou pravé- žádná však nechtěla opustit platformu My dates, což mi je divné- platit tam za jednu zprávu minimálně 50 korun a ty holky jsou tak bohaté? Jak jim však podvod dokázat?

Luděk

Zdravím já jsem tuto seznamku objevil nedávno a ty ceny jsou opravdu gigantické ani se nebudu zmiňovat kolik tisíc jsem do toho vložil.Nejhorší je že podle komunikace s onou dotyčnou se fakt zdálo že to není podvod,kolikrát jsme se pohádali a i co jsem si mohl ověřit tak odpovídala pravdivě ale přesto mě něco nahlodávalo že tomu tak není,nechce komunikovat ani přes Messenger,e-mail jen na dotyčné seznamce,že má špatné zkušenosti a až se setkáme tak mi na sebe dá kontakt.Človek by čekal když se za to platí tak tam nebude tolik podvodníků a je to ještě horší.

hugo

mám naprosto shodné zkušenosti, to je jen zlatíčko proč mi nepíšeš, je mi smutno a tak dále , když se zeptáte na adreu nebo telefon nic nedostanete, argumenty, že je možno telefon blokovat neberou v potaz, navrhl jsem i přesun na jinou seznamku třeba štestí kde je vše zadarmo a nee jim se tam líbí a že je to placené je záruka toho, že si tam nikdo z nikoh nedělá srandu tak jsem učet zrišil a je konec a mám klid, jak tu říkal kolega gdyby někdo podával žalobu rád se připojím, protože tohle je hyjenismus první kategorie……zdravím všechny…..

Ales

Tez bych se k zalobe na my dates pripojil, stalo mě to opravdu hodně peněz než jsem pochopil ze je to opravdu podvod ☺, totalni hyjenismus

Michal R.

Dobrý den, bohužel vás zklamu – podat žalobu nebude možné. Ve smluvních podmínkách (se kterými jste během registrace souhlasil) je uvedeno, že jsou na stránkách i FIKTIVNÍ PROFILY URČENÉ PRO ZÁBAVU ZÁKAZNÍKA. Blíže to budete mít popsané přímo v nich, stačí se podívat.

Pěkný den.

Adam

Hugo, když by jste si přečetl obchodní podmínky, bylo by to nejlepší.

Crooger

tak když jsi kokot…mají to přímo v ČVOP. Stačí si to jen pořádně přečíst ty nadržený kokote. Minimální věk na používání této platformy je 18 let. Stránka je optimalizovaná pro počítače, mobily i tablety. Platforma je sociální síť pro ženy a muže, kteří chtějí četovat a poznat zajímavé lidi. Popři tisících nových registrací každý den budete mít také příležitost četovat s virtuálními online profily v našem virtuálním světě zábavy, i když reálné střetnutí s nimi není možné. Rozhodnutí o tom, jestli se střetnout s opravdovými profily, je vždy na uvážení našich uživatelů. Přečtěte si komunikační návody v našich podmínkách používání.… Číst vice »

David

Připadá ti normální někomu, koho ani neznáš, nadávat do nadřízeného kokota? Bez tak z očí do očí by jsi mu to neřekl, ale ty jsi SILÁK, ze? V tom, co píšeš, máš pravdu, ale to vyjadřování……jsi trapný ubozak a ano, vyhráváš první místo NEJVĚTŠÍHO KOKOTA tady.

David

CROOGER : a než budeš mít blbé kecy ohledně chyb, jednak jsem to psal narychlo, protože s někým jako jsi ty, nemá cenu ztrácet cas a jednak si mobil některé slova „upravuje“. Takže místo nadřízeneho kokota tam melo samozřejme být naddrzeneho……

Martin

Dobrý den Václave, ano, po zkušenosti, které mě stáli cca 500 kč jsem zjistil, že seznamka mDates je jeden cílený podvod vytvořený s falešnými profily. Jelikož je zcela jisté a podle stylu psaní je to až moc okaté, že za hromadu profilů píše jakýsi robot, nebo program vytvořený na komunikaci. K tomu ještě musím dodat, že i když Vám nenapíše robot, nebo lépe řečeno program, tak se jedná o profily, které jsou vytvořeny opět falešně, ale píší z nich skuteční lidé, kteří se Vás snaží v komunikaci udržet co nejdéle to jde. Jistě že tyto osoby, které takto komunikují s… Číst vice »

Roman

Ano. V praxi koukáte na pár fotek ženy, která ani neví, že má někde nějakou fotku na seznamce. Vy koukáte na fotku ale komunikujete třeba deset minut s někým jiným a potom další půlhodinu zase s někým jiným, ale ani to nepoznáte. Dokonce vám z té druhé strany píše klidně i chlap. Takhle si vás přehazují jako horkou bramboru a hrají si s vašimi city, jen aby si vydělali nějakou korunu navíc. Jejich dopisování kontroluje a usměrňuje automat. Ten zabraňuje opakování otázek, když si vás vezme na starost někdo jiný. Rozhovor musí pokračovat plynule dál, aby jste nic nepoznali. Účelem… Číst vice »

Michal R.

Dobrý den Martine,
Bohužel podat žalobu není možné. Ve smluvních podmínkách (nebo podmínkách užití), se kterými během registrace souhlasíte, jste o tomto faktu (výskyt fiktivních profilů pro zábavu zákazníka) řádně informován – nejedná se tedy o nic nezákonného ani protiprávního.

Je mi jasné, že Vám tento byznys přijde nemorální, ale věřte, že je spousta zákazníků, kteří uvědoměle o tomto faktu stránky nadále využívají.

Příště mohu doporučit PŘEČÍST SI VŠE, s čím SOUHLASÍTE – poté nebude docházet k nedorozuměním. Jak se taky jinak říká – neznalost pravidel Vás neomlouvá.

Příjemný zbytek dne.

Danino

Nesouhlasím žalobu podat lze, zavádĕjící podmínky lze napadnout

Vypadá to že jste zamĕstnán přímo u tĕchto podvodných seznamek

Není to tak dlouho co byla hromadnĕ žalována seznam.společnost se sídlem v Lucembursku ….
D test pomohl v zájlad.krocích

Zdraví Daniela okr Mĕlník

Eva Vojčová

Prosím Vás, můj tatínek udělal tu samou chybu, ale nevím, jak to teď zrušit… Máte nějaký návod.. Respektive, zkušenosti, co dělat.. Děkuji a s pozdravem Eva Vojčová

Riči

Je to dost těžké. Já jsem do toho nastrkal 15 stovek (velmi dlouhá konverzace), ale druhý den jsem začal přemýšlet, kde taková dáma (která sama tvrdila, že musí mít 2 zaměstnání, aby se uživila) bera na takového „koníčka“ prachy. Protože tímto způsobem bych projel za měsíc 45 tisíc. A tak jsem hledal a zjistil, že to je podvod. Hned 2. den jsem na stejný mail, na kterém jsem se registroval, poslal žádost o zrušení profilu, ale od Mailer Deamon mi přišlo sdělení o nedoručitelnosti zprávy. Pak jsem v profilu našel ikonku pro rozkliknutí celých podmínek. Stejně jsem je zcela nepochopil… Číst vice »

Danino

Starou plateb.kartu zablokovat a zrušit ,pak požádat o novou

I když táta souhlasil a podmínkami tak tyto podvodníci nakonec právnĕ po lidech nevymáhají

Danino

Tina

ja som otestovala 5 najvyssie hodnotenych seznamek v USA, ten isty problem, falosne profily, okopirovane fotky a romanticky hnoj z Internetu…avsak existuje tisice zien a muzov ktori ziju v iluziach…ludove povedane „zozeru vsetko i s travou“…kontaktovali ma desiatky muzov, ale len jeden bol ochotny stretnut sa so mnou…20 rokov starsi nez na fotke, o hlavu nizsi nez ja (moja miera 158 cm), umele zubne protezy, a nebol schopny kupit mi co len jednu kavu, vtlacil ma do parku na lavicku, a zazltlymi rukami trhal kusky salamu, ktoru kupil v supermarket, cez spinavu rusku…dodnes vraciam…a vsetky tieto Internetove zoznamky pracuju na… Číst vice »

Majkl

Dokonce i tráva a keře neodpovídají ničemu v Čechách – Bulharsko Rumunsko a možná i Holandsko ? ! A nejedná se tudíž o kyberzločin? Nic se těmito šmejdům nemůže stát ? To není dobré 🙁

Tomáš

Ahoj, zrovna jsem zkoušel My dates a katastrální stav! Jen platit a platit a když jsem chtěl aby si semnou psali mimo seznamku tak že buď ne nebo až později a určitě je to podvod!!!

David

ano. mam stejnou zkusenost, jen platit a kecat. Za klavesnici misto zen sedi banda prasat a delaji si z nas prdel. Hajzly. Urážka a ztráta času.

Adam

Když neumíte číst obchodní podmínky, to je Váš problém.

Tina

pravdepodobne tieto Internetove zoznamky su v rukach zahranicnych mafii…a) lahky zisk (za podpody) b) cez platbu a telefonne cislo maju vsetky osobne informacie a tieto bud predaju znovu so ziskom alebo pouziju voci uzivatelom ich podvodnych sieti…lepsie ist do parku…Cau lide…bdete!

Gregor

ano na my dates byly počítačové texty v mizerné češtině, ale holky, co se se mnou bavily vypadaly jako pravé- jedna byla typická Polka od pohledu a psala polsky- jiné též vzhledově odpovídaly tomu jak psali a nebyly hloupé- žádná však nechtěla platformu My dates opustit. i když to tam je šíleně drahé- to bylo podezřelé.

oslochrocht

kdo si třeba zkusit přečíst smluvní podmínky

atomix

s žalobou se asi neuspěje, protože na svůj podvod upozorňují v obchodních podmínkách. Chce to číst.

Petr

Potvrzuji, že seznamka My Dates je pravděpodobně podvod, Bohužel jsem tam také utratil dost peněz a bez úspěchu. Dnes jsem náhodou objevil seznamku iDates s tím, že tam mám 100 mincí, vůbec nevím, kdy jsem se do ní přihlašoval, také tam nemám žádné iniciály. Po otevžení jsem tam objevil stejnou ženu na obou seznamkách. Pokusil jsem se ji „otestovat“. Napsal jsem ji zprávu, že jsem s ní byl v kontaktu, poslal jsem ji na sebe stejné kontaktní údaje jako na Mydates. Mžikem jsem měl odpověď – obdivuhodná rychlost – a odepsala mi, že neví, že na MyDates není, a že… Číst vice »

Martin Pawliska

Přesně to samé se mi stalo. Na obou seznamkách naprosto totožné profily. Jedná mi slibuje už půl roku rande a nic, ten samý profil na drihé seznamce a nezná mně. Tvrdí že se registrovala před týdnem a neví kdo jsem. Mám stejné iniciály i fotku. U mně Šárka 31.

Jaroslav

Dobrý den již jsem reagoval na email v příspěvku umístěném výše v této diskusi… Jsem pro podat hromadnou žalobu Na iDates… Stálo mě to nemalé peníze a je to jasný podvod mrzí mě že jsem byl tak slepý a ne prokoukl to dříve takže pokud bude snaha, můžete odepsat na email truckermamut@seznam.cz… A určitě se nám podaří to nějak dát do kupy… Při troše snahy by to mohlo jít i poměrně rychle… S pozdravem Jaroslav

Petr

Ono stačí to strojové, nevyskloňované oslovování. Očividně za klávesnicí bratia Slováci či dál. Taky mne svrběla myšlenka nahlásit na cajty, ale dovolenou si kvůli tomu kazit nebudu. Možná po víkendu, pokud bych nebyl sám..:))

Petr

Ahoj Petr. Zkusil jsem vypovedet smlouvu s mdates mailem na jejich adresu se zadosti o smazani peofilu. Myslite,ze to tak je dobre nebo jak co nejrychleji vypovedet?

Gregor

ano píše mi kráska: nenech Eliška čekat!

Roman

Mně zase vítej cizinče z Praha

Duro

Preco bratia slovaci? Je to normalna autonomna interligencia. Software, ktory dokaze generovat plusminus realne odpovede a teda aj viest rozhovor. V slovencine je sklonovanie take iste, ako v cestine, takze nebud paranoidny a nesir dezinformacie zbytocne 🙂

humr

naprosto mimo, jsou to operátoři, je to v obchodních podmínkách

Dwein

Přesně,jo mají to dobře vymyšlené jak z lidí dostat co možná nejvíce peněz.

Petr

Jak jste prosim vypovedel smlouvu,nebo jen odhlasite a nechate tak? Kdyz jsem zaplatil prevodem upay tak snad nic strhavat jiz nemuzou.to by musela prijit autorizacni sms.ne?

Petr

Jen jsem se odhlásil..platby přes účet, nikoliv přes kartu, tak se nemají jak k penězům dostat;) Ale vážně přemýšlím o nahlášení!!!

Gregor

nechodí autorizační sms! BLOKNĚTE SI TO RADĚJI!

ivan

kouknou na dTest, tam je návod.

Dušan

Mám podobnou zkušenost jak se ze seznamky odhlásit??

Tomáš

Taky jsem nechal zbytečně kolem 5000 na my Dates ztráta času jenom dopisování a nic stoho když jsem chtěl abyste se viděli tak že ještě brzo atd hanba mluvit

Michal

Jo přesně taky mě pěkně podojili

Adam

Když by jste místo toho četl obchodní podmínky, bylo by to nejlepší, než psát blbosti.

Petr

Doplňuji, zapoměl jsem uvést jméno, je to Kamila.

TC Barcelona

Je to dojná kráva pro ty ženy nebo muže vystupující jako ženy co tam drží své kecálisty co nejdéle celkem bezostyšný podvod založený na naivitě lidí no ale lepší než riskovat úraz nebo kovid někde v pekle panteonu nebo jiné lúzné virtuální nebo diskotékové sebranky škoda mluvit rychle pryč! A nevracet se!

Radek

jj trapný podvod na i dates

Gregor

raděj budu riskovat kovid, protože kovid je podvod největší!

Jan

Ano,jsou ti podvodnici.Jenom kupovat mince,ale kdyz nekomu napises ze si dame cislo,tak ze je jeste brzo a porad dokola.Taky me to stalo dost penet,jsem peknej blbec.

Jozef

Ahoj, rovnako ako moreDates Ako sa da ten učet zrušiť ? nejde to, Je treba zablokovať platobnú kartu?

Luděk

Nejsi sám,někdy si hold musíš natlouct hubu aby jsi prohlédl…já tam zbytečně promrhal sedm tisíc.

David

MY DATES. Jen platit a kecat. Za klavesnici misto zen sedi banda prasat a delaji si z nas prdel. Hajzly. Urážka a ztráta času.

Roman

zajedu se tam do Boranu podívat

Jan Hravy

Takze ohledne placeni … nikdy neplati nikomu a nikam nedavat kreditku, MyDates, IDates, eDarling, Be2, … vsechno jsou to podvody samy BOT a kdovikdo keca s vama a vydelavaji si tak, je to obdoba SEX po telefonu. Vsechny jsem vyskousel, ale neplatil uz je sleduji hodne dlouho. Samozrejme nejslavnejsi je Badooo neni to tak desny da se tam i seznamit akorat mne na 3 ruznych uctech se objevili ty stejny zensky 😀 a psali o velkem zajmu takze dle mne boti 😀 Takze Badooo za mne jeste ujde. Zkusil jsem i jinou. Neni spatna, ale je draha na mesic ale… Číst vice »

Mirek

Ahoj všem jak jste dokázali vymazat profil? BOHUŽEL JSEM DNES NARAZIL TAKY. JA JSEM TEDA JEDNOU ZAPLATIL ZA MINCE KREDITKOU A PAK MI DOSLO ZE JE TO DIVNY TAK JSEM JI ZABLOKOVAL. JAKO PROFIL JSEM MEL JEN JMENO A GMAIL TAM MAM HESLO A NIC VIC JSEM NEVYPLNIL POTOM JSEM HLEDAL ZRUŠENÍ PROFILU A TO JSEM PODEPSAL. DOCELA JSEM Z TOHO NEJAK VEDLE JAK JSTE TO RESILI VY A DOUFAM ZE PO VAS NIKDO NEJDE OHLEDNE TOHO ZE NECO DLUZITE

Aleš

My Dates je samozřejmě podvod 😀 Už jen to, kolik holek tam je a neustále vám píší i v nočních hodinách, haha. Na normální seznamce vás nikdo neosloví, natož když tam nemáte fotku. A ty věty bez pravopisných chyb, to už je jen k zasmání 😀 Nekrmte je penězi.

Martin Kalina

Vše, co jsem si tu přečetl o mydates, je pravda. Bohužel jsem na to přišel pozdě. Za 3 měsíce že mě vytáhli bezmála 40000 korun. Dodnes jsem se s nikým neseznámil . Jsem životem zklamaný člověk, ale aby si někdo hrál s city kohokoli, to nechápu. Samota je hrozná věc a tohle je hyenismus. Nevím, ale asi by se to nechalo i žalovat.

Jakub

Stejná zkušenost s idates.com. Nejhorší snad na tom je, že si s nima povídáte celkem normálně a nemáte ponětí, že jde o podvod. Jako by to byli skuteční lidé a snad i jiní, ale jenom na vás chtějí vydělat. Nikdy nechcou jít jinam na neplacenou seznamku nebo dát kontakt.

Jiří

Měli bychom to zkusit podat žalobu

Roman

Já jim sice ni nezaplatil, protože ty odpovědi od první chvíle vypadaly dost podezřele, takže jak mi došly kredity, tak jsem se odhlásil a dál to neřešil. Ale k případné žalobě se klidně připojím.

Zhupnyk

Tak lituji vás jsem na tom stejně a s peněz a možná i vic

Alex

Mě to bylo jasné hned i kdyby jsi byl největší kořen na světě, bez fotky a bez vyplněných informací tě nikdo neosloví. Ale dekuji že jsem si to teď potvrdil.

Ladislav Skokan

Dobry den lidi sem tam kradce na midates uz sem dal skoror 1000 a podle toho vseho plne souhladim jsou tam nejspis pekni zmrdi kteri oblbujou lidi kteri se chcou opravdu seznamit a najit si zivotniho partnera takze pokud budete podavat zalobu tak se nejspis pridam laagua@seznam.cz prezdivka na seznamce laagua

Martina

Já jsem se tam, bohužel, přihlásila, protože můj otec se zaregistoval, platil hříšné peníze a nechtěl si nechat vysvětlit, že je to podvod, takže jsem si psala se stejnou ženou jako on, abych měla pro něj důkaz, že je to lež a že on si s ní plánuje už pomalu svatbu, ale ještě se neviděli a je jasný, že ani neuvidí, ikdyž jsem mu předložila naši konverzaci, stále ještě nepochopil….:-(

Štrunc

Zkušenost s Mydates – instalace aplikace, vyplňování profilu. Během tohoto procesu cca 5 příchozích zpráv od „protějšků“ ( ještě jsem neměl ani nahranou fotku). V 5 h. ráno, zprávy s gramatickými chybami, jasně rozpoznatelný text robota ( fakt nechápu, jak na tohle může někdo skočit, ale jak jsem se tu dočetl, jsou takoví … bohužel, dost šmejdů vydělává na lidské blbosti a bohužel, vydělávat dál i bude) … btw, ze zvědavosti na 2 odepisují. Kredit mizí. Zkouším odepsat na 3 a přesně jak jsem čekal, už to chtělo po mně peníze. Odhlášení a odchod. Jestli někomu nedošlo, že tohle je… Číst vice »

Riči

No, mne to přišlo na 15 stovek (i když poslední dobití jsem nevyužil). Psal jsem si přes den. Také jsem neměl foto, ale to co se mnou komunikovalo, je stále požadovalo. Z textů jsem nic nevypozoroval, žádné chyby, dobře vyskloňováno. Teprve 2. den mi začalo vrtat hlavou, jak si může někdo dovolit takového „koníčka“, Snadno jsem si vypočítal, že takto by mi to za měsíc přišlo na takových 40 litrů (ale jak to tu čtu, jsou i tací). Hned 2. den jsem žádal o zrušení profilu, zatím nevyřízeno. Ale mají má data ke kartě. Nevím ,zda raději nezablokovat, většinu peněz… Číst vice »

Tina

Komu ujde vlak v mladi, tak ho caka neskor zúfalstvo, najma zenam nad 25…Muzi na zoznamkach: a) podvodnici, chcu si zlepsit zivot na ukor naivnych ukoplexovanch zien.. maju na Internete fotky atraktivnych muzov (nie svoje) hnojené romantikou tiež z Internetu…ciel „peniaze“ a tento „princ“ kontaktuje desiatky v republike alebo sedi niekde na strome v Afrike… b) zenaci tuziaci po sexe zadarmo, tajne, hmlia svoj stav alebo slubuju sa rozviesť… c) dusevne labilny, hladaju „chapave“ matky Terezy, potrebuju sa vykecať a sex, travia cele dni na Internete; d) psychopaticke typy (google Rudolf Dzur), vratane tych ktori boli prepusteni z vazenia, schopni… Číst vice »

FRANTIŠEK

TO CO SEPÍŠE O TÉTO SEZNAMCE JE PRAVDA. POUHO POUHÝM PODVODEM LÁKAJÍ Z LIDÍ PENÍZE.NEVĚŘÍM ANI TOMU, ŽE KONTAKTY JSOU SKUTEČNÉ,ZHPRÁVY MI PŘIPADAJÍ JAKO AUTOMATICKYNASTAVENÉ A POŘÁD STEJNÉ.A KDYŽ UŽ SE PÍŠE O OMAFII KTERÁ HZU ČESKÝCH SEZNAMEK JÍ NEPATŘÍ?

Tina

ja som otestovala 5 najvyssie hodnotenych seznamek v USA, ten isty problem, falosne profily, okopirovane fotky a romanticky hnoj z Internetu…avsak existuje tisice zien a muzov ktori ziju v iluziach…ludove povedane „zozeru vsetko i s travou“…kontaktovali ma desiatky muzov, ale len jeden bol ochotny stretnut sa so mnou…20 rokov starsi nez na fotke, o hlavu nizsi nez ja (moja miera 158 cm), umele zubne protezy, a nebol schopny kupit mi co len jednu kavu, vtlacil ma do parku na lavicku, a zazltlymi rukami trhal kusky salamu, ktoru kupil v supermarket, cez spinavu rusku…dodnes vraciam…a vsetky tieto Internetove zoznamky pracuju na… Číst vice »

Aleš

Téměř všechny seznamky na internetu jsou podvodné. Erotické seznamky jsou podvodné bez výjimky všechny. Nejdál je v tom podle mě seznamka s názvem Bezzavazku.com, kde přímo v obchodních podmínkách stojí, že profily označené srdíčkem jsou obsluhovány operátory a osobní kontakt s nimi není možný. Asi nikoho nepřekvapím, když řeknu, že označené srdíčkem jsou všechny profily bez výjimky. Dá se to poznat dost rychle i když si obchodní podmínky nepřečtete. Například když vám přijde z vesnice o 135 domech několik desítek nabídek od žen k vám přiměřeného věku, není moc co řešit.

JartyGulak

Ahoj Aleši,

najlepšie skúsenosti mám z Badoo – TOP zoznamka aj sexzoznamka :), pokec.sk a amateri.cz

Ostatné povody… .

putlan

Zajímá mě názor na Simonu 161

Jarda

Chlapy, jsme to ale volove. Já si psal s kočkou, ale než našel tu pravou, tak jsem ani nevnímal kolik mě to stálo. Pak s ní psal do rána. Bordel by vyšel levněji. Druhý den jsem si vytvořil jiný profil a už neplatil. Jen jsem si overoval a hledal důkazy. Vůbec nikdo nečte tvůj profil, nikdo nezklonuje tvé jméno. Jde jen aby jsi stále dobijel mince. Tak pro ostatní, ne vůbec nevěřit. Jsou to šmejdi a zloději. Nový provil jsem pojmenoval hlupákuhloupy, a byl jsem tak oslovovat a milován. Jedná mi napsala, jestli jsem také figurant? Kartu jsem pro jistotu… Číst vice »

Jozef

Jardo ahoj ja som bol na moredate a nejde mi zmazať profil , nevieš poradiť? ako vynulovať tú kartu?

Petr

Taky by mě zajímalo jak vynulovat kartu. Nebo je třeba zablokovat kartu? Odešly mi nějaké transakce!

Jan

Daj si potvrdenie transakcie na mobil. Chcel som platit cez kartu a banka mi platbu zamietla, Rozzureny som chcel vrazit do banky. Zaplatil som z druhej banky potvrdil transakciu, obtiahli ma o 20e. Takze prva banka mi vlastne zachranila nejake prachy

Humr

V obchodních podmínkách je uvedeno ze schůzka s operátory není možná. To ze si to nečtete je vaše blbost

Peter

Tak se přidávam do klubu . Ze mě mdates vytáhli 1400 kč. Všimněte si , že všechny ženy jsou on line, ihned teagují na cokoliv. Jediné co žadná nepřipustí je schůzka face to face.Já osobně jsem nabyl dojmu, že je to operátorka, ktera obsluhuje portál desítky falešných profilů. Skoro bych se nadivil kdyby to obsluhovala nejaká KLOBáSA (muž). Zkoušel jsem holky i z Polska a Slovenska.Stejné reakce a kecy , jako pře kopírák. Zjevně prošly stejným školením operátorek.

HUMR

to si piš že to jsou i klobásy 😀

Jan

Podobny ojebung aj stranka na Slovensku miestnyflirt.com. Je to korporacia, myslim ze su za tym holandski smejdi, ale maju celkom sofistikovane zmluvne podmienky, myslim ze zaloba by to asi nezvladla

Luděk

Přesně tak , ty obchodni podminky , jasně říkají, ze to jsou placeni operátoři, takže neporušují zakon, a funguje to po celem světě takto takze jste naletěli a nic nezmuzete,

Humr

dd

Rob

Nechci být agresivní, ale znáš slovní spojení „Klamaní spotřebitele“ existují takzvané normy které určují, pokud se výrobek jmenuje kečup měl by obsahovat rajčata a je jedno co je na etiketě napsáno. Takže jestli je to „zábavný chat“ tak to není seznamka pro lidi hledající vztah

Milan

Doporučuji u každé seznamky zkontrolovat kontaktní údaje a obchodní podmínky. Pokud je tam jiný, než český provozovatel, je větší riziko, že se bude jednat právě o takovou seznamku a případný spor bude složitější. Jinak ta seznamka randino.cz vypadá dobře, děkuji za tip.

Gregor

RANDINO NEFUNGUJE!! STÁLE MI TO PÍŠE ÚČET NENÍ VALIDOVÁN EMAILEM, I KDYŽ TO TAM MAČKÁM V TOM EMAILU STÁLE JAK CHTĚJÍ!

Gregor

RANDINO JSEM ZKUSIL- JE ZADARMO, ALE MŮJ PROFIL NAJEDNOU ZMIZEL- FOTKA PRYČ- ZŘEJMĚ JÍ BUDOU VYUŽÍVAT PŘI LÁKÁNÍ NA JINÝCH SEZNAMKÁCH- JE TO VŠE PODVOD! jsou propjení- kašlete na internetové seznamky! NEBO ŽALOBU!

Milan

Profil se nezobrazuje, dokud není celý vyplněný – to je celé 🙂 A validace e-mailu je pochopitelná – stačí jen kliknout na odkaz v e-mailu. Mám tam profil a už jsem šel i na první rande. Je mnoho solidních seznamek, stejně jako autobazarů nebo finančních poradců – jen si vybrat a používat selský rozum.

HUMR

Ani netušíte jak pěkně se na tom dá vydělat. 😀 Za mně skvělý nápad

Oldřich Stoklasa

Jsem šokován jednání seznamky mDates. Jestliže podle Ústavního soudu je chápan zákon jako minimum dobrých mravů, pak jednání seznamky mDates je velmi nemravné, ne-li podvodné podle § 209 tr. zákona.
Pane Zelený dávám vám tímto na vědomí moje zkušenosti se seznamkou mDATES. Děkuji za vaši pozornost mému sdělení. Oldaklasa@seznam.cz

Jaroslav

Já jsem zatím spokojen a našel jsem si tam dívku a zatím vše v pohodě Jarda

Gregor

MY DATES JSOU KRIMINÁLNÍCI PROKAZATELNÍ! KRADOU MI PENÍZE Z KARTY, I KDYŽ UŽ JSEM SE OD NICH DÁVNO ODHLÁSIL A JEJICH SLUŽBY NEVYUŽÍVÁM! PŘEDÁVÁM TOKRIMINÁLNÍ POLICII!

Gregor

KRADOU PROKAZATELNĚ! PENÍZE Z KARTY!! JE TO NA KRIMINÁLKU!!

Antispam

Jednoznačne, my dates je šmejdová fake zoznámka !!!

Gregor

MY DATES MI PROKAZATELNĚ UKRADL Z KARTY PENÍZE- PO ODHLÁŠENÍ A UKONČENÍ ČLENSTVÍ- PLATÍ SE TAM JEN BODY POKUD CHCETE PSÁT ZPRÁVY- TY JSEM VYČERPAL A NOVÉ NEKOUPIL- PŘESTO Z KARTY MIZÍ PENÍZE- MUSEL SEM JÍ ZRUŠIT. NEDÁVEJTE JIM ÚDAJE NA KARTĚ! i tady mé příspěvky jsou mazány!

elen

zralalaska.cz – podvod – pise za profily automat nebo zamestnanci – kradou data a dal zneuzivaji – hnus fialovej

Mirek

Ahoj jak jste zrušili profil?

Milan

Naštěstí jsem zatím nenaletěl. Vždycky jsem to prokoukl. Takže ze mě nedostali ani korunu.

Milan

Člověk musí být chytřejší než oni.

Jan

Tak se přidávám do této skupinky. Pominu, ze jsem neuveritelnej kok… a přejdu k veci. Zaregistroval jsem se na mdates.com. Byl jsem tak jen jednou, nakoupil dvě sady minci po 50 Kč, zjistil, ze je to o ničem a už se tam neobjevil. Týden jsem nekouknul na účet antén zjistuju, ze jsem o 6000 Kč lehčí … Smazal jsem profil, zablokoval kartu. Peníze si strhnuli bez jakéhokoliv upozornění. Hlavně však vůbec nevim, za co si je strhnuli. Četl jsem, ze podobne seznamky dále mohou vyhrožovat soudy nebo exekuci, když nevypovite smlouvu dle podmínek. Tedy dopisem zaslanym poštou s uvedením dílčích… Číst vice »

Milan

Děkuji za recenzi. Seznamka mdates.com mi začala být podezřelá, ale až poté co jsem koupil mince. Zrušil jsem profil (po cca 10 hodinách od registace) a na PayPal zrušil kartu. Tak doufám, že to takhle bude stačit.

Petr

Na seznamku My dates jsem se jen ze zájmu podíval. A radím rychle pryč. Varovných signálů je zde více než dost – obecně špatná čeština, ( neustálé oslovení „ahoj Petr“, chybné skloňování, časování, vzkazy od ženy v mužském rodě – ráda bych si s Tebou povídal…) Stačí jen pozorně číst, dívat se a přemýšlet. O pravosti (některých) fotografií lze také s vysokou mírou pravděpodobnosti pochybovat..Osoby jsou snad reálné, ale pochybuji, že všechny. Asi vrcholem je vzkaz „Váš profil je velmi populární“, přičemž jsem jej vůbec nevyplnil. Tady určitě štěstí nenajdu. Naštěstí jsem ještě nic neplatil a po zkušenosti, kterou popisuji,… Číst vice »

Radek

MyDates je bezpečně podvodná seznamka. Udělal jsem si test. Sice mne vyšel na par stovek. Ale OK. Poslal jsem tam srdce asi stovce náhodných žen od 18 do 50 let. Všechny okamžitě reagovaly a posílaly srdíčka a zprávy. Jako jo. Uznávám že jsem idol všech žen od kolébky po…. Ale tohle je evidentní podfuk. Nikdo to tam už prosím nezkoušejte. A nejhorší ze je ta podvodná stránka normálně v AppStore, kde má desítky pozitivních recenzi. Je mi jasné kdo je asi tak mohl psát. Radek

Riči

Včera jsem se zaregistroval do MyDates. Napřed jsem nereagoval, potom jsem začal chatovat s jednou „dámou“. Celkem jsem prochatoval 15 stovek (tedy ještě mi zůstal dost kreditů, ty jsou mi na nic, dnes je vystřílím jen tak). Nic mne nevarovalo. Čeština dobrá, ten kdo obsluhuje daný profil, musí být skvělý psycholog (pokud to není opravdu počítač). Velice rychle vystihl, že mi sice jde o sex, ale potřebuji se zejména vykecat po rozchodu s přítelkyní. Když jsem chtěl tel. číslo (při třetím dobíjení kreditů)., vyhýbavá odpověď. Když jsem to chtěl ukončit, vždy nátlaková poznámka, snad mi už nechceš utéct. Nakonec jsem… Číst vice »

Miroslav Brhel

Dobrý den,
ze srandy s kamarády jsme vlezli na stránku New Honey. Založil jsem tam účet,napsala mi nějaká dáma a poté na mě vyskočila platba. Která byla jednorázová ve výši asi 150kč.
Žádné premiun nic, pouze “jednorázová” platba.
Poté se mi z účtu začlo strhávat více a více peněz. Dokonce mi přišel e-mail od vymahačů.
Byl bych moc vděčný za jakoukoliv informaci co mám dělat.

Předem děkuji

Kuba

Dali jsme dohromady přehled seznamek, se kterými se můžete setkat na českém internetu a budeme moc rádi, když se podělíte o své jakékoliv zkušenosti a pomůžete tak ostatním – https://www.tvoje-rande.cz/seznamky

Petr

Mydates. Je to tak, jak píší všichni výše. Dle údajů mají sídlo ve Venlo. Nahlásil jsem to NL policii, poděkovali, napsali pozitivní odpověď a doporučili nahlášení i na FraudeHelpDesk.nl.. Udělejte také, ať se něco začne dít.

Jiři
Jan

Ahoj všem, takže jsme se shodli, že MyDates je kolosální podvod. Další zkušenost říká, že „TajnéPusinky“ je velmi zdařilá kopie. Tedy pozor Dámy a Pánové.

Jan

Jediným, řekněme menším podvodem je, že si nekupuješ členství, ale kredit na psaní zpráv, který není automaticky obnovitelný,

Jan

tajnepusinky.com

Roman

Vidim to taky tak podvod jen lakaji zaplatit uz rok cekam a nechce se sejit a proc tlacim na pilu

Richard

Bohužel i já mám s tímto špatné zkušenosti. Utratil jsem na 6000 Kč za tento rok za seznamky jako iDates, eDarling, Badoo, Be2 nebo Only-Flirt apod. Šílený zájem od žen, koupím si za 1250 Kč VIP na 3 měsíce a už nereagují. Nebo se zaregistruji na seznamku kde mám třeba prvních 10 zpráv zadarmo, ozve se 1 nebo 2 i více žen, začnou si se mnou psát, po 10 zprávách mi dojdou „kredity“ a ony píší dále, a s tím že se chtěli opravdu seznámit, a že by mi rádi poslali číslo na whatsapp a fotky apod. Tak asi tak.… Číst vice »

Petr

Ahoj. Máte pravdu podvodné seznamky jsou hyenizmus. Moc možností jak to zastavit aby nenaletěli další nemáme. Mohli bychom soustavně podvodné seznamky uvádět na NETU.
Co takhle se obrátit na ombucmana zda by to nemohl řešit ???
Mnoho osamocených lidí zbytečně trpí a je okrádáno.
Petr

Libor

Stejná zkušenost se se známkou „zralalaska.cz“
Je to doslova hyenyzmus takto parazitovat na neštěstí lidi, kteří zůstali sami.

Karel

Zdravím. Mám taky jednu nepěknou zkušenost. V podstatě je to to samé co už tu většina zmínila. Žádná informace ohledně kde bydlí, na setkání nemá čas a jiným způsobem komunikovat nechce. Je to stránka Fetoo. A když jsem viděl ten extrémní zájem tak mi to bylo podezřelý. Když jsem zkusil pár holek tak problém stejný u všech který jsem zmínil. Musím říct že oslovení je vždy automatická zpráva a v případě odpovědi začne někdo psát. Tak jako tak někdo tam je. Není to počítač jelikož zprávy jsou reálně odpovidatelny takže je nesmysl aby byl počítač tak dobrý v českém jazyce… Číst vice »

David

Jen se

peciflex

Dobrý den,četl jse skoro všecny komentáře,stížnosti,skušenosti chcet li.Ano většina z vás má pravdu a to do slova,byl jsem jeden z vás který naletěl né malou částkou po delší dobu na těchto fiktivních web seznamkách mdates ft.mydates.Je to to samé,pořád dokola!A výsledek?Žádný.I když o tom píšou ve smluvních podmínkách i přesto je to podvod a klam na lidi nevídaného rozměru.Jsem jeden z vás který je proti takovému to zacházení s lidskími vlastnostmi.Hanba vám!!! jděte raději neco dělat rukama!!Měl by to být trestné vymáhat peníze pod takovou záminkou jak si přijít né k malímu obnosu.Hovada!!!Vyhnout se tomuvelkým obloukem.Ale vše má svůj čas.Boží… Číst vice »

Jakub

Sepsali jsme něco o neférových seznamkách zde: https://www.randino.cz/online-seznamky-negativni-recenze-a-zkusenosti – článek vy vám měl pomoci takové seznamky včas identifikovat a nenechat se zlákat na předražené platby.