Sněhová koule dobra

Autor

Je krásné, jak málo stačí, aby se šířila láskyplná a dobročinná vánoční atmosféra. Stačí se někomu zmínit, stačí uveřejnit fotku, stačí jedna malá inspirace a dobro se nabaluje.

Jedna paní povídala – tentokrát v tom správném balení. Protože kolegyně vypráví kolegyni, že veze něco do domova seniorů a ta se nadšeně přidá. Kamarádky se po nadšeném vyprávění jedné známé složí a nakoupí společně hromadu dobrot. Paní učitelky ve školách i školkách už pravidelně zařazují tvoření dárečků pro staroušky do adventního programu. Letos už podruhé nemohou dorazit osobně, tak aspoň pozdravy. Senioři je s dojetím přijímají a vystavují si je na noční stolečky a poličky nad postelí.

Proto jsem tak vděčná, že i v těžkých dobách je svět pořád ještě v pořádku, alespoň v mé blízkosti. Protože lidi jsou plní lidskosti a dávají i ti, co sami mají tak akorát. Protože dávat se nemusí jen velké a drahé věci. Jde o ten čas, o myšlenku, o lásku, kterou posíláme dál, a která je radostně přijímána.

Jsem vděčná, že mám kolem sebe spoustu dobrých lidí. A že lásku k lidem přenášejí i na své děti, protože pro další generace to třeba bude úplně normální, že pomáhají těm, co to potřebují. Kéž se dobro jako sněhová koule nabaluje víc a víc…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *