Na čtyřicet dní

Autor

Dnes začíná půst. Není od věci se zamyslet, čeho jsme schopni nebo ochotni se vzdát. Prvotní myšlenkou bylo mimo jiné maso. Ale není to jen to. I končící Suchý únor ukazuje, zda jsme ochotni a schopni se něčeho vzdát. Pokud v tom uvidíme smysl.

Protože to velký smysl má. A právě teď by měl být ten pravý čas nad tím rozjímat. „Nemám čas, nemám čas!“ Však on by se našel, když člověk chce. Jen toho času, co člověk stráví na netu, třeba i jen proto, aby byl v obraze, co se kde děje. Nechci tady ale nijak moralizovat, chci jen dát maličkého brouka do hlavy, že možná na tom něco je…

Na čtyřicet dní „vypustit“ něco ze svého zajetého života. Věnovat se místo toho něčemu jinému. Klidně i jen odpočinku! A pokud jde o jídlo, díky změně můžeme najít až překvapivě něco nového. U nás se jede o půst bezmasově, takže objevuji nové recepty, nové suroviny. Mnohé pak zůstanou v našem jídelníčku natrvalo.

Tak jen malý hec: Zkusíte taky letos něco? A co? Do toho! Bez toho!
Držím palce!

2 comments

  1. Trzko, jsem příliš líná začít cokoli,co znamená omezování se v …čemkoliv. Měla bych začít držet dietu, měla bych víc omezit “ chytrý“ mobil.. Zatím vím, že bych předsevzetí nějakého omezení , vbrzku porušila. Nejsem na to připravená.
    Tak na tu tvou pohodu. Drž se.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *