Super dovolená za pár kaček

Autor

Rádi by jste konečně někam vyjeli a tím někam nemyslím k rybníku za barák, kde budete děkovat tátovi, že vás konečně taky někam vyvezl? Nežijete v životě, kde se složenky sami zaplatí a nevlastníte vlastní ropný důl? Chorvatsko? Ne! … Bulharsko destinace Ravda!

Letěli jsme tam letadlem necelé 2 hodiny. Jen vás upozorním na skutečnost, když máte strach z lítání, tak se rozhodně neopijte, protože je tam možnost, že vás pilot do letadla nepustí! Přesně to se stalo dvěma z naší party, museli přiletět o dva dny později. Jen co jsme se ubytovali, tak jsme okamžitě letěli omrknout zdejší restaurace v okolí, hospody, bary a hlavně samotnou pláž!

V den, co jsme přijeli, tak zrovna v jednom baru byla nějaká párty, no tak jsme teda samozřejmě museli zapít, že aspoň většina z nás úspěšně doletěla. Ráno, když jsme se probrali v pokojích, tak jsme zjistili, že nám jeden kamarád chybí! Naštěstí se do půl hodiny našel. A kde? Byl tak opilý, že když jsme přišli na pokoj spát, tak se zvedl, nikomu nic neřekl a šel na pláž. Vůbec nic si nepamatuje, probral se na pláži bez bot! Ano! Měl u sebe telefon, peníze, ale někdo mu ukradl pouze boty, takže bacha na obuv. Peněz, prý v Bulharsku mají dost, ale bot málo 😀

Po vlastní zkušenosti v této destinaci mohu jedině doporučit, když poměřím cena versus prostředí. aspoň za mě pecka. Pláž paráda, byli jsme tam ke konci prázdnin a musím říct, že tam vůbec nebyla hlava na hlavě. Všude písek, opodál i útesy, potápěli jsme se a zkoumali zvířátka – mořské koníky a ježky, sbírali jsme mušle a koupili jsme si tam obří nafukovací kola, na kterých jsme se nechali unášet vlnami.

Lidé byli všude velice milí a ochotní. Potěšení pro kuřáky! Poslušně hlásím, že cigarety tam stojí o polovinu méně než u nás!

Určitě vám také doporučím zajděte si do Aquaparku Paradise Nessebar! Autobusy do aquaparku jezdí zdarma a často ze širokého okolí. Při vstupu kontrola ohledně doneseného jídla a pití. Naprostá spokojenost, celý den jsme tam blbli a blbli jak mladí, tak dospělí a i ti nejmenší. Aquapark nabízí plno atrakcí v podobě velkého hradu, ze kterého trčí hromada skluzavek. V areálu je několik záchodů, barů, na jídlo klasický fast food, plno možností výběru místa na lehátkách se slunečníky. Několik bazénů s umělými vlnami, jen tak na plavání, bazény s tryskami, brouzdaliště atd…

U hradu si vypůjčíte velký kruh pro jednu nebo dvě osoby a můžete vyrazit na skluzavky. Osobně jsem zkoušela všechny minimálně pětkrát, a nepřestávalo mě to bavit. Velká výhoda je, že vám u vstupu dají čip, který si nabijete všemi penězi, které u sebe máte, a pak když si jdete v areálu koupit jídlo a pití, tak pouze přiložíte čip a odečtou se peníze. Zbylé peníze na čipu vám do koruny vrátí, takže u sebe nemusíte tahat peníze a hlídat si je.

Samozřejmě doporučím projít si celé město. Po cestě jsme potkali několik českých restaurací, kde jsme si mohli dát klasické české jídlo. Nevím jak je to možné, ale když jsem šla do nějaké jejich restaurace a objednala jsem si smažený sýr s hranolkama, tak mi donesli hranolky posypané sýrem. Možná jsme se špatně pochopili, nevím, ale dvakrát se mi to stalo, takže když jsem viděla první českou restauraci tak se mi rozzářili oči a hned šup tam.

Musím říct, že z celé dovolené jsem byla opravdu velice nadšená a určitě se tam zase ráda vrátím!

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *