Buď komiksovým hrdinou

Autor

Komiks, ve kterém se samo dítě stává hrdinou. Může si svobodně kreslit, psát i čmárat, no není to sen všech dětí na prvním stupni? Nebo se dítěti špatně spí? Také máme rady, jak na lepší usínání. A nejen to. Novinky z nakladatelství Portál.

Kačaljaková, Kristína
Kde trčíš?!?
Překlad: Zobačová, Hana
Ilustrace: Kačaljaková, Kristína
Při čtení a luštění komiksu se dítě stává jedním z hlavních hrdinů a plní různé úkoly. Některé se snaží rozvíjet v dítěti tvořivost, pohotovost, nebo potrápit jeho mozkové závity. Jiné zase směřují k navození klidu, koncentrace na sebe sama, práci se svým dechem a soustředění pozornosti k přítomnému okamžiku. Komiks je vytvořený tak, aby do něj mohlo dítě svobodně kreslit, čmárat a psát.
Tvorby/četby komiksu se může účastnit i dospělý (rodič, prarodič, učitel, vychovatel), je dítěti průvodcem a komiks jim společně umožňuje pochopit, co je to hněv a jak s ním pracovat.
Sešit je určený dětem od 6 do 9 let.
brož., 64 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Müller, Else
Stříbrný prach z hvězd
Autogenní trénink pro děti od 4 let
Překlad: Somogyi, Viola
Ilustrace: Špinková, Martina
Pohádková kniha určená k tomu, aby dětem pomohla vypořádat se s rušivými vlivy dne, zbavit se případných obav a úzkostí a aby navodila atmosféru, ve které se bude dětem krásně usínat. Kniha je psána podle metody autogenního tréninku prof. J. H. Schultze. Tato metoda má děti na spánek připravit, uvolnit, povzbudit jejich fantazii a rozvinout ji do klidného příběhu, který dětem pomůže usnout a odpočinout si. Kniha je určena dětem v domácím prostředí, stejně tak ale své využití nalezne i v mateřských školách, ve školních družinách, u dětských psychologů a speciálních pedagogů. Všude tam, kde je dobré dětem pomoci se zklidnit a kvalitně si odpočinout.
váz., 112 str., 329 Kč
Ukázka z knihy

 

Telléus, Annika
Naslouchat je umění
Jak účinně a pozitivně komunikovat
Překlad: Stiessová, Helena
Jak klást správně otázky? Jak se vyhnout nedorozuměním a chybným závěrům? Jak nastavit v rozhovoru pozitivně hranice? Proč je důležité naslouchat s laskavostí i sobě? Jak poznat, kdy už naslouchání není řešením?
Kniha se zaměřuje na schopnost efektivně, neagresivně a bez odsudku naslouchat sobě i druhým a využívat ji pro účinnou mezilidskou komunikaci. Je doplněná srozumitelnými příklady z praxe a nabízí čtenáři množství nástrojů, jak dokázat lépe porozumět druhým, i náměty k přemýšlení v závěru každé kapitoly.
brož., 144 str., 299 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

Hubner, Anita
Mám to o sobě říct?
Jak se vypořádat se stigmatem duševní nemoci
Překlad: Nováková, Milena
Když bylo autorce 21 let a studovala psychologii, byla u ní diagnostikována psychóza a její psychiatr jí řekl: „Někdo s psychózou se nikdy nevyléčí. Raději studium ukončete a najděte si chráněné bydlení.“ Kdyby ho poslechla, nikdy by se nestala známou nizozemskou odbornicí na téma stigmatu duševní nemoci. V knize Mám to o sobě říct? zúročuje své zkušenosti poradkyně a lektorky a snaží se lidem s duševním onemocněním pomoci v tom, aby se v maximální míře zapojili do společnosti a fungovali nezávisle. Dává praktické rady, v jaké míře o své nemoci hovořit třeba při pracovním pohovoru nebo na první schůzce a jak se vypořádat se stigmatem, které člověku dává nejen společnost, ale i on sám. Cílem knihy je stručným, výstižným jazykem posílit a dát naději. Kniha je určena pro lidi s duševním onemocněním, ale i pro jejich blízké a profesionály, kteří s nimi pracují.
brož., 224 str., 399 Kč
Ukázka z knihy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *