Grada přináší zábavné hledání i příběhy plné napětí

Autor

Knihy naštěstí nepodléhají žádným virům a právě v těchto dnech vám pomohou přijít na jiné myšlenky. Děti jistě nadchne kniha plná hádanek Najdi mě! Lesní dobrodružství s vlkem Bernardem a dospělí se můžou začíst do napínavých příběhů Komu hlava sejde a Všechno je lež.

AnotaceUkázka z knihy
Komu hlava sejde
Autor: Jari Järvelä

V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během třinácti dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí.

Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?

Více o knize na https://www.grada.cz/komu-hlava-sejde-10376/

AnotaceUkázka z knihy
Všechno je lež
Autorka: Michelle Sacksová

Už je to dlouho, co sedmiletá Dolly strávila nějaký čas se svým tátou. Když jí oznámí, že se spolu vydají na velké dobrodružství, je proto úplně nadšená. Konečně budou zase spolu!

První den na cestě je neuvěřitelně vzrušující. Každá zastávka je pro Dolly nový zážitek – mléčné koktejly, nákupy, zábavní park a spousta nezdravého jídla, které jinak nesmí jíst. Navíc má poprvé tátu jen sama pro sebe…

Jenomže jak cestují dál a dál na jih, otec začne být náladový, paranoidní, a občas i trochu děsivý. Zábava se vytratila, domov je daleko a Dolly si už není jistá, jestli se vůbec vrátí zpátky…

Více o knize https://www.grada.cz/vsechno-je-lez-11368/

AnotaceUkázka z knihy

Najdi mě!
Lesní dobrodružství s vlkem Bernardem
Autorka: Agnese Baruzziová

Už jste někdy potkali vlka v brýlích? Ale Bernard je opravdu potřebuje. Kamarádka veverka by mu ráda pomohla a zlepšila jeho vidění – proto pro něj chystá různé hledací hry, které Bernarda baví a ještě mu ostří zrak. Děti si s knihou užijí spoustu legrace a zároveň budou trénovat svůj postřeh, trpělivost a soustředění.

Více o knize na https://www.grada.cz/najdi-me!-lesni-dobrodruzstvi-11452/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *