Klub čtenářů: ŽENY

Autor

Možná jsem měla přejmenovat nadpis na „Klub čtenářek“, ale ne, nejsem tak radikální! Nicméně tentokrát se budeme věnovat ženám, které rádi čteme. Mrkněte do knihovny, copak tam máte? A jsou to české nebo cizí autorky?

Stalo se mi to letos náhodně, že se mi doma sešlo množství knih s ženskou hlavní postavou nebo ženskou autorkou. A musím říct, že mě bavily. Každá jiná, ale všechny zajímavé, silné a výjimečné osobnosti. Každá z jiného času, jiné části světa, jiného stylu života a přesto (nebo právě proto?) tak zajímavé.

Na knihu o Toyen tak v mém čtenářském činění navázaly boromejka Angelika Pintířová, malířka Frida Kahlo, modelka Tereza Maxová a první první dáma Olga Havlová. Jakou ženu – ať už jako postavu nebo autorku – byste doporučili ostatním vy? Nemusí to být žádná novinka, může to být klasika. Z těch já mám třeba moc ráda Betty McDonaldovou, to je taková jistota. V domově seniorů při předčítání zase vede Ivanka Devátá. V závěsu má Halinu Pawlowskou. Loni jsem četla Elenu Ferrante, taky umí moc zajímavě psát, možná mě nevědomky připostrčila k zájmu o Itálii, mě teď napadá.

 

Už jste někdo četl?

Taky Vás bavily?

A co dál?

Těšíme se na tipy…

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *