Klub čtenářů

Autor

Milí čtenáři a čtenářky našeho webu. Je to právě měsíc od Ježíška a já jsem zvědavá, co Vám přinesl pod stromeček za čtení! Co jste už stihli přečíst? Co nám doporučíte a po čem raději nemáme v knihkupectví sahat?

Uznávám, že naše rodina je extrém. Nicméně naštěstí naše „závislost“ na knížkách a na čtení není nijak škodlivá. Ani nám, ani našemu okolí. Ba naopak, řekla bych. Protože nejsme lakotní, fungujeme jako taková domácí půjčovna knih. Máme dosti širokou nabídku se širokou škálou témat. A tak se není co divit, že letošní Ježíšek nám přinesl opravdu vysokou horu nových knih. A to chodíme i do několika knihoven!

Já osobně se snažím najít čas na čtení co nejčastěji a čtení mě vždycky zcela pohltí. Většinou „jedu“ víc knih najednou. Aktuálně čtu knihu o dvou hodně zajímavých osobnostech světové kultury. První je To je on! o Toyen, kterou jsem měla už před Vánoci, a po nich jsem přidala jeden z dárků: Frida nespoutaná. A jsem nedočkavá, protože mám dlouhou řadu dalších, na které se těším i děsím.

Co Vám a/nebo dětem přinesl Ježíšek za knihy? A co jste rozdali Vy? Co určitě stojí za doporučení? A co spíš ani ne..? 

Vítejte v Klubu a těším se na Vaše komentáře! 

 

6 comments

  1. Zahájena tuze pěkná diskuze, děkuji za inspiraci. Já sama jsem teď v čtenářském útlumu, pod stromečkem mi ale největší trápení způsobil syn. Hledala jsem knihu ne příliš obsáhlou, aby neodradila hned a zároveň poutavou, aby dokázala vzbudit zájem. Syn totiž čte z duše nerad. Sáhla jsem po knize Fotbalový král od Jana Žáčka. Musím říct, že mne překvapilo všechno, kniha, syn i sám autor. Poprvé se mi totiž stalo, že se u výzvy „Pojď si se mnou přečíst“ neozývalo mrčení a dokonce se četly i stránky navíc….kniha prostě bavila. A na konci knihy motivuje, abychom psali do nakladatelství a vymohli si pokračování. A to synek hned, že mám splašit druhý díl….ale ten slovník v ní použitý….to už tedy vadilo mně. Chápu, že se autor chtěl mladým přiblížit a oni ve skutečnosti tato nevybíravá slova používají, já bych ale cenzurovala :-)))). Jinak námět, čtivost…super.

    1. no jo, fotbalisti a slovník… synek takhle vyděšeně mi hlásil, jakým slovníkem se vyjadřuje v knížce Elon Musk. ale sláva, když se najde něco, co ne-čtenáře chytne! dcerku k „pokročilejšímu“ čtení nalákalasvými cestopisy Dominika Gawliczková (malá holka na velké motorce:)

  2. Ježíšek zase zklamal. Knihy ( ani ty vkladní) nedonesl. Asi můj žánr nesehnal. Teď čtu Odříkaného manžela největší krajíc. Začla jsem číst dopolko a nyní mi zbývá jen pár stráneček. Dobře se to čte.
    Knihy si převážně půjčuji v knihovně. Chodím v Hlučíně i do Ostravy. Nejraději čtu romány, historii, cestopisné…a jiné. Vážím si knihy od Tebe, trzko.

    1. to musel bejt nějakej omyl a Ježíšek to příště napraví!!! a knihovny… to je jeden z nejlepších nápadů, co existuje 🙂 dobrý tip na cestopisné… někdy příště budeme konkrétnější!

  3. Ježíšek potěšil – dostala jsem 2x Haylen Beck – kniha“ Najdu tě“ a „Byly tady, a už nejsou“ ….obě mám už přečtené a mohu doporučit, četlo se to skvěle, jedním dechem;-)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *