Hromada pohádek

Autor

Kozu rohatou i velikou řepu, ale také stromoví a otázku „kdo tu spí“, to vše a nejen to přináší novinky z nakladatelství Portál. Řeší také komunikační dovednost dětí mezi 4. – 11. rokem. Také k začátku školního roku prostě knížky patří!

Lidová pohádka
O veliké řepě / Koza rohatá
Překlad: Zobačová, Hana
Dvojitá kniha, a tudíž i dvojitá porce výpravně ilustrovaných pohádek pro děti. Vedle klasické lidové pohádky O veliké řepě se děti setkávají i se zlou rohatou kozou a chytrým ježkem. Kniha je určená pro děti od 3 let.
Vladimír Král je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu Analfabeta Negramotná Jána Uličianského nebo Vianočné mystérium Josteina Gaardera.
váz., 40 str., 269 Kč
Ukázka z knihy

Ottomanská, Vladimíra
Co napoví stromoví
Ilustrace: Chupíková, Eva
Anička a Honzík jsou dvojčata, která mají prima babičku a dědečka s kouzelnou holí špacírkou. Ta je složená ze dřeva různých stromů, o kterých dědeček vypráví. Kniha má děti nejen pobavit krásným vyprávěním, ale také je poučit o stromech. V rozpoznávání stromů dětem pomáhají názorné ilustrace a jednoduché otázky, díky nimž si budou moci ověřit, jestli si nově nabyté vědomosti zapamatovaly. Kniha je určena dětem od 5 let.
váz., 104 str., 299 Kč
Ukázka z knihy

Horáček, Petr
Kdopak tu spí?
Ilustrace: Horáček, Petr
Další pěkná knížka od oblíbeného autora a ilustrátora je určena malým spáčům. Kdopak to spí ve stromě, pod listem, v rákosí, v řece, ve sněhu? Děti si při hledání schovaných zvířátek procvičí jemnou motoriku, protože každé zvířátko je ukryto pod svojí odklápěcí „peřinkou“. A na konci není schované žádné zvíře, ale v postýlce pod peřinkou spí pihovatý, ze snu se usmívající, kluk.
váz., 12 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Plummer, Deborah M.
Hry pro rozvoj komunikačních schopností
u dětí 4-11 let
Překlad: Klimentová, Eva
Umět se správně vyjádřit, dát najevo, co chci, najít ta správná slova… To vše někdy představuje zejména pro děti velkou výzvu. Tato kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností. Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí slovní zásobu, dechová cvičení, aktivity pro zdokonalení neverbální komunikace a artikulace. Hry jsou určeny pro skupinovou i individuální práci s dětmi a využijí ji nejen učitelé a vychovatelé, ale zajímavé podněty v ní najdou i rodiče.

Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka (De Montfort University, Leicester) a terapeutka, autorka řady publikací pro práci s dětmi i s dospělými.
brož., 176 str., 299 Kč
Ukázka z knihy

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *