Přes pól na výlet až do pelíšku

Autor

Na Vánocích je fajn, když jsou klidné. Zatím je ještě ideální čas v klidu pořídit dárky. Knížka, ta prostě pod stromečkem nemůže chybět. Ať už je pro zábavu, pro vzdělání nebo pro cokoliv jiného (kromě podkládání stolu!) Máme tipy pro všechny v rodině a okolí.

Horáček, Petr
Do pelíšku
Ilustrace: Horáček, Petr
Klidně spi, velký medvěde, ať se vám něco hezkého zdá, ptáčkové v hnízdě pod hvězdnou oblohou. Krásné leporelo s průřezy potěší nejen nejmenší, ale i dospělé.
Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk PetrHusa LízaO myšce, která se nebálaMyška, která snědla měsícNový domek pro myšku aj.
váz., 32 str., 239 Kč
Ukázka z knihy

Pralong, Joël
Najít smysl v našich selháních
S Viktorem Franklem a sv. Terezičkou
Překlad: Bodnárová, Kateřina
Autor úspěšné knihy Cesta důvěry se sv. Terezičkou, francouzský kněz a terapeut, rozvíjí své přesvědčení, že terapie a duchovní doprovázení nestojí proti sobě, ale doplňují se. Zabývá se obecným problémem mnoha lidí, pocitem selhání, neúspěchu a nesmyslnosti života, které často vedou k depresi, pocitu neužitečnosti, sebevražedným tendencím apod., a nabízí podněty, jež k tomu přináší známý zakladatel logoterapie Viktor E. Frankl na jedné straně a světice „malé cesty“ Terezie z Lisieux. Srozumitelně, vstřícně, se zkušeností jak duchovního, tak terapeuta, ukazuje lidem cestu k přijetí sebe samých, pomoci od druhých a otevření se Boží milosti.
brož., 128 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Kagge, Erling
Duše objevitelů pólu
Jak nás přežití učí porozumět životu
Překlad: Vrbová, Jarka
Uvažujete někdy nad tím, jaký je hlubší smysl pobytů v přírodě v extrémních podmínkách, za nízkých teplot a jen s nejnutnějším vybavením? Podle norského pokořitele obou zemských pólů je jednou z odpovědí tzv. vnitřní rekalibrace.
Erling Kagge ve své nové knize shrnuje zkušenosti z těchto expedicí, které ho dovedly až na samou hranici lidských možností, a popisuje, jak jej přežití v náročných situacích dovedlo ke změně pohledu na život a větší vnitřní vyrovnanosti. Je potřeba neustále si rozšiřovat obzory, naučit se chápat pozitivní aspekt samoty, Důležitý je i konstruktivní přístup ke štěstí, pokud nám zkříží cestu. Autor rozebírá své vnitřní stavy, zabývá se vlivem osamělosti během pobytu v přírodě na lidskou mysl a odkazuje na zkušenosti jiných norských objevitelů a myslitelů. Výsledkem by mělo být „resetování vnitřního kompasu“ a nalezení vnitřního klidu, přestože si slovy Kaggeho „odvahu s sebou nenosíme v termosce“.
váz., 144 str., 259 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

Šindelářová, Renata
Zpět o sto let na výlet
Gamebook
Ilustrace: Drobný, Libor
Vojta s Klárkou jsou opět tu a tentokrát se společně vydávají na cestu 20. stoletím. Jak se tlučou špačci, jak dopadne setkání s německým vojákem nebo s partyzány? Mohou přijet v tanku kamarádi? Jak to vypadalo ve škole za normalizace, co to byl prvomájový průvod a proč nám kdysi nenosil dárky Ježíšek? Vojtova prababička je sice stará a možná trochu popletená, zažila ale věci, které si Vojta s Klárkou ani neumí představit. Vydejte se s Vojtou, Klárkou, babičkou a jejím deníkem na dobrodružnou výpravu naší nejbližší historií.
Kniha kombinuje čtení s luštěním.
Každá kapitola je ukončena logickým, matematickým, jazykovým, postřehovým či jiným úkolem, který čtenáře odkáže na pokračování v příběhu. Na některých místech se čtenáři mohou samostatně rozhodnout, jak by podle nich měl příběh dál pokračovat. Jde tedy o knihu v pravém slova smyslu interaktivní. Děti si bystří hlavu i vlastní úsudek a navíc se nenásilnou formou dozvídají informace z nedaleké minulosti.
Kniha je určena především pro děti od 9–13 let.
brož., 128 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Tolonen, Tuutikki
Agnes a odemčený sen
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Vuorento, Kati
Do muzea jednoho malého ospalého městečka někdo zašle vzácnou starou zamčenou šperkovnici. Muzeum šperkovnici může vystavit, je tu ale jedna podmínka: pokud se najde někdo, kdo od ní bude mít klíč, smí si její obsah odnést. Jedenáctiletá Agnes při návštěvě muzea poznává, že tento vzácný exponát vídá ve spánku a pokud by měla věřit svým snům, ví také, kde ke šperkovnici najít klíč. Společně se svým kamarádem Bunem začnou pátrat po jejím osudu, po domě a po tajemné zahradě z Agnesiných snů.
Kniha je určena dětem od 8 do 12 let.
váz., 256 str., 399 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Piráti z Ledového moře Strašidelná chůva Strašidelná cesta

de Beurs, Derek
Mýty o sebevraždě
Jak o ní přemýšlet a mluvit
Překlad: Nováková, Milena
Sebevražda je bezpochyby tabuizovaným tématem. Žádný jiný způsob úmrtí nevyvolává tolik pocitů studu, lítosti a nepochopení. Kolem sebevražd proto dodnes panuje mnoho mýtů. Autor, uznávaný odborník na sebevraždy, se snaží na tyto mýty podívat z pohledu vědy. Jedná se o devět přesvědčení typu „O sebevraždě je lepší nemluvit“, „Někdo, kdo myslí na sebevraždu, chce zemřít“, „Média mají vliv na počet sebevražd ve společnosti“, „Antidepresiva riziko sebevraždy zvyšují“, „Umělci jsou k sebevraždě náchylnější“, „Ženy o sebevraždě častěji mluví, muži na ni častěji umírají“, „Víc lidí se zabíjí v době svátků“. Některé z těchto výroků jsou skutečně vyvráceny jako mýty, zatímco u jiných se dozvíme, že věda na ně nedává definitivní odpověď.
Kniha je určena pro všechny, kdo chtějí více pochopit jedince, již se chtějí zabít, i pro odborníky, kteří chtějí o tomto tématu vhodně komunikovat se svými klienty.
brož., 136 str., 329 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Životní hodnoty v terapii Transformace emoční bolesti v psychoterapii Přerámování v terapii

Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana
Logopedické hádanky 2
Zamotané veršovánky k procvičování výslovnosti
Ilustrace: Hegerová, Vendula
Logopedické hádanky ve formě veršů, v nichž musejí děti samy přijít na správný rým, se staly v rodinách, ve školkách, školách i na logopedických pracovištích velmi oblíbenými, a proto autorky vytvořily jejich pokračování. Kniha Logopedické hádanky 2 opět hravou formou pomáhá v upevňování výslovnosti českých hlásek (procvičují se zde všechny nejčastěji trénované souhlásky) a zároveň rozvíjí u dětí smysl pro rým, rytmus a jazykový cit. Odpovědi v podobě rýmu mohou děti zkusit nejprve uhádnout a poté zkontrolovat, zda je ke správnému obrázku dovede i cestička bludištěm. Tento úkol, při němž si procvičí vizuomotorickou koordinaci, dodává knize nový rozměr.
váz., 96 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Logopedické hádanky Logopedické pohádky Najdu Edu na posedu

A na Portálu toho najdete ještě mnohem víc. Ale to přece dobře víte!
Krásné vybírání a zabalování! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *