Spousta pocitů

Autor

Myslí to mladí smrtelně vážně? Rozetněte traumatizující pouta a vytvořte zdravý, bezpečný a láskyplný vztah, který si zasloužíte. Jak mít všech pět pohromadě? Počtěte se o zkušenostech z psychoterapeutické praxe. A trochu i odlehčíme: víte, kde máte doma půdu a jak to na ní vypadá?

Skeen, Michelle; Skeen, Kelly
Jak se vysvobodit z toxického vztahu
Překlad Bodnárová, Kateřina

Pokud jste jako děti zažili fyzické nebo psychické zneužívání, zanedbávání nebo opuštění, můžete se pak v dospělosti potýkat s nezdravým vztahem. Bolestné pouto s těmi, kdo vás v dětství měli na starost, může být živnou půdou toxického vztahu. Tyto zkušenosti navíc ovlivňují i to, jak zvládáme konflikty, naše pocity ohledně sexu a to, co očekáváme od partnera či partnerky. Tato kniha vám pomůže zjistit, co ve vašem životě ovlivnilo zanedbávání v dětství, a díky tomu se dokážete vymanit ze vztahů, které vám ubližují.

Specialistka na vztahy Michelle Skeen vám pomůže objevit, jaký je váš vztahový styl, jaká jsou vaše základní očekávání. Pomůže vám také přijít na to, co vás udržuje ve zraňujícím vztahu. A hlavně zjistíte, čeho si ve vztazích vážíte a jak byste mohli dosáhnout zdravé, bezpečné a pevné lásky. K tomu všemu je třeba notná dávka sebepoznávání. I když není lehké se změnit, stojí za to se o to pokusit. Kniha vám v tom bude laskavým průvodcem.

Michelle Skeen má doktorát z klinické psychologie. Napsala řadu knih a na této pracovala se svojí dcerou Kelly.

Kulhánek, Jan
Zkušenosti z psychoterapeutické praxe
Zkušený psychoterapeut a klinický psycholog zkoumá různé podoby rodin v dnešní společnosti – od tradičních po stejnopohlavní, multikulturní či patchworkové. Na základě své praxe odhaluje vliv rodinných vztahů na vývoj dětí, věnuje se tématům jako výchova, mezigenerační vazby či absence bezpečí a lásky. Zvláštní pozornost je věnována změnám, které s sebou přináší moderní společnost – od technologického vlivu až po rostoucí důraz na individualitu a pluralitu přístupů k rodinnému životu. Kniha přináší teoretický i lidský pohled na to, co tvoří zdravou rodinu.

Jan Kulhánek je vedoucí psychologického centra Psychoterapie Anděl. Pracuje řadu let jako psychoterapeut a klinický psycholog, od 90. let také jako rodinný terapeut. Psychologii a psychopatologii rodiny a dětí vyučoval 15 let budoucí psychology a sociální pracovníky na Pražské vysoké škole psychosociálních studií, rodinnou problematiku intenzivně probírá s kolegy na terapeutických výcvicích, které vede od roku 2002, řadu let poskytuje svým kolegům rodinným terapeutům supervize.

Suchá, Romana
Ilustrace Cenkl, Jakub
Víte, kde máte doma půdu a jak to na ní vypadá? Lidé tam často odkládají věci, o kterých si myslí, že už je nepotřebují. Na některých půdách je nepořádek, špína, plno pavučin a taky tma. Jiné půdy jsou naopak uklizené, čisté a všechno tu má své místo. Víla Evelínka vás zavede na jednu takovou půdu, kam někdo odložil její kamarády, protože se na ně nechtěl dívat. Pomůžete je Evelínce najít?
Kniha je bohatě ilustrovaná, doplněná jednoduchými básničkami a krátkým textem. To vše vede čtenáře k povídání o každodenních situacích a o jejich prožívání a pocitech. Kniha u dětí rozvíjí emoční inteligenci, učí je rozpoznávat jednotlivé emoce, lépe rozumět pocitům a chování sebe samých i druhých lidí. Pro děti od 4 let.

Romana Suchá vystudovala psychologii, pracuje jako vedoucí klinická psycholožka a má zkušenosti z práce v mateřském centru. V Portále vyšla řada jejích úspěšných knih (Rozpustilé básničky, Dovádivé básničky nebo třeba Hravé básničky pro kluky a holčičky).
Jakub Cenkl vystudoval učitelství výtvarné výchovy v Olomouci a věnoval se dlouhá léta designu. Aktuálně pracuje jako ilustrátor na volné noze a jeho obrázky děti znají z mnoha knih či z časopisu Raketa, Puntík nebo Tečka. Za svoji práci byl oceněn Zlatou stuhou.

Mersky Leder, Jane
Příběhy mladých, kteří si chtěli vzít život
Kniha zkoumá současnou kulturní a společenskou situaci a to, jak může život dnešních dospívajících naplněný tlakem vést k úzkosti, depresi a nakonec sebevraždě. Více než třicet let po prvním vydání knihy Smrtelně vážně se toto druhé, přepracované a aktualizované vydání zabývá novými tématy: šikanou, sociálními médii, LGBTQ dospívajícími, sebepoškozováním, programy prevence sebevražd ad. Desítky dospívajících se tu dělí o své příběhy. Kniha radí, jak jednat s lidmi se sebevražednými myšlenkami a depresemi a rozpoznáním 16 varovných příznaků sebevraždám předcházet. Je určena dospívajícím samotným, dospělým a pedagogům, poradnám, školním psychologům i do výuky. Je také pro každého, kdo se někdy musel vypořádat s myšlenkami na sebevraždu, nebo se o ni pokusil. Radí, jak zajistit správnou pomoc dříve, než bude pozdě. Je to kniha, která chce pomoci, aniž by litovala, a zamýšlí poučit ty, kteří chtějí pomoct druhým, ale nevědí, jak začít.

Jane Mersky Leder je novinářka a spisovatelka. Zajímá se o složitosti vztahů mezi generacemi, pohlavími a našimi osobními a veřejnými identitami. Leder žije v Evanstonu a v San Miguel de Allende v Mexiku.

Perry, Philippa
aneb Mějte všech pět pohromadě
Všichni dobře víme, jak je důležité udržovat své tělo v dobré kondici a ve zdraví. Do ale naše duševní zdraví? Philippa Perry ve své knize zúročuje zkušenosti ze své psychoterapeutické praxe, v níž nachází důležité impulzy pro drobné změny v našem životě. Tyto principy pak přetváří do svépomocné podpory. Říká, že je velmi důležité poznat sebe sama a jen díky tomu se staneme vládci nad svými pocity a nikoli jejich otroky.

Poté co se Phillipa Perry zapojila jako dobrovolnice do samaritánského hnutí, prošla psychoterapeutickým výcvikem a začala pracovat jako terapeutka. Je autorkou řady knih. V nakladatelství Portál vyšel její komiks Příběhy z pohovky.

Hrušková, Tereza
Tvůj parťák na cestě s emocemi
Už jste si někdy říkali, že na sebe tak trochu kašlete? Že sami sebe stavíte až na druhé, třetí nebo dokonce poslední místo? Možná v posledních týdnech, měsících nebo i letech zažíváte nejistotu a ztrácíte se sami v sobě.
Knížka Nekašli na sebe se stane vaším novým parťákem na cestě prožívání emocí a sebepéče. Nabídne nám jednoduché a zajímavé tipy, jak se „hodit do pohody“ v dnešním hektickém světě plném nejistot, strachů a dalších nepříjemných emocí. Knížka nám neukáže jak „zaplácnout“ aktuální pocity a problémy. Nenajdeme zde „10 kroků jak na…“, ale na konkrétních situacích ze života ukáže, jak pracovat s tím, co často stojí jako překážka na naší straně cestě za stavem, kdy „jsme v pohodě“ a „máme se dobře“. Navede nás, jak se sebou můžeme pracovat, aby to bylo dlouhodobě udržitelné a funkční.

Tereza Hrušková vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Stojí za projektem @kpsychologovi, který se snaží bořit mýty a tabu ohledně návštěvy psychologa a starání se o duševní zdraví. Snaží se jednoduše a srozumitelně mluvit o tom, že duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické a že prožívat emoce je v pořádku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://amtskincare.com/judi-bola/

slot bet 100 perak

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/ sbobet88 https://erty.ee/

ceriabet

spaceman slot

slot777

slot bet 100

mahjong ways

joker123 slot