Knižní sousedské sblížení

Autor

Měsíc utekl jako voda a jsme tu s dalším knižním sbližováním se seniory. A tentokrát nás jedno z nich potěšilo extrémně, protože už proběhlo a osobně. Naše pravidelná čtenářka Karla, známá na Jednadvacítce jako Peprmintka, nám poslala kromě fotografií i moc milé vyprávění. A uznejte, ten úsměv a ta radost, prostě stojí za to. Další dva kousky pro tento měsíc pak doputovaly z východních Čech.

Peprmintce po rodičích zůstala poměrně rozsáhlá knihovna, některé knihy jsou ve slovenštině a polštině, ráda tyto kousky předá tam, kde přinesou radost…

„Většinou před Vánoci sbalím kupu knih, (co si taky počít s Osudy dobrého vojáka Švejka psaného ve španělštině že?) a nabídnu je v domově pro seniory. Na jednom poschodí, podotýkám, že jsou tady umístění převážně přestárlí lidé, měly o tuto knihu zájem dokonce dvě klientky. Smekám před nimi! Po knihách ve slovenštině se taky vždycky jen zapráší.“

„Svůj knižní dárek jsem nedávno věnovala i panu sousedovi, je těžce pohyblivý, má výpadky paměti, trpí demencí. Jeho dny jsou dlouhé, sám se zabaví jen na chvíli. Společně s Vítkem jsme vybrali knihu Slovácko sa súdí od Zdeňka Galušky, při které si pan soused zavzpomínal na své milované Slovácko. Vítek přidal i magazáložku na přání. Tahle se určitě mezi stránkami neztratí.“ Určitě neztratí Peprmintko a Vítku, děkujeme, jste skvělí!

Další dárek, který bude putovat do domova seniorů, dorazil z Hradce Králové. Dana nám dodala knížku z knihovny po své babičce, je krásně lehká do ruky, takže bude bez potíží možné ji číst i v leže, je brožovaná a také napínavá. Detektivky jsou v domově moc oblíbené, takže jistě nebude na nového majitele dlouho čekat. Děkujeme!

Do třetice všeho knižního nám do meziskladu dodala knihu Věra. A tentokrát na jiné než beletristické téma. A přesto rozhodně ne od věci. Knížečka o zdraví, plná nákresů na cvičení, která jsou vhodná při cukrovce na zlepšení zdravotní kondice. Tentokrát s nabídkou zamíříme mezi pohyblivější klienty domova a jistě si najde svého cvičence nebo cvičenku. A hned bude mít o zábavu postaráno. Děkujeme!

Těšíme se na Vaše další kousky, už se nám pomalu blíží čas hromadného rozdávání a předávání, tak ať může některý úsměv a radost patřit i knize, vzkazu a/nebo záložce od Vás!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na