Lenny: na jevišti si plním svůj sen

Autor

Už jste slyšeli zpěvačku Lenny? Možná jste si ani nevšimli, že je „naše“. Přitom její máma je Lenka Filipová a čeština její rodný jazyk. Zpívá však anglicky a studuje od loňska hudební školu v Londýně. Uvidíme, kam to nová tvář a nový hlas dozpívá. Rozhodně stojí za to si ji poslechnout. Třeba už zítra na Okoři.

Jaké jste byla dítě co se týká profesních snů?

Vždy jsem snila o životě na pódiu. Měla jsem mnoho jiných zálib, ale hudba mě vždy provázela a vydržela až do teď.

Jaké je hlavní plus vaší primární rodiny, co zde bylo a je podstatné?

Mám velké štěstí v tom, že ve mne oba rodiče věří, sdílejí se mnou mé sny a podporují me. Podle mého názoru to patří k nejdůležitějším aspektům rodiny a i já to plánuji zachovat.

Co zvíře jako člen rodiny?

Já osobně miluji přítomnost zvířat v domácnosti a sama mám pejska. Jinak je to ale samosebou individuální rozhodnutí každé rodiny.

O Okoři se říká, že je to rodinný festival, berete ho také tak?

Když jsem na jevišti, plním si tím svůj dětský sen, proto by se dalo říci, že ho tak beru. Jsem také moc ráda, že se má hudba dostane k širokému spektru lidí a hlavně generací.

A máte nějaké vysněné, stále ještě nesplněné nějaké hudební spojení?

Plánuji na Okoři jedno reálné překvapení, které bych nerada prozrazovala dopředu, ale pokud říkáte vysněné – tak třeba s kapelou Kryštof.

Jste v období plné koncertů, kdy zařazujete odpočinek nebo dovolenou?

Odpočinek spíš odsouvám na konec léta nebo ho prokládám do krátkých intervalů mezi koncerty. Na druhou stranu si moc užívám, že mohu s kapelou vystupovat, takže je to vlastně vyrovnané.

A na závěr naše klasická otázka: jaká je podle vás Rodina 21. století?

Už mám poměrně hodně nacestováno, takže můžu potvrdit, že všude vypadá jinak. Netroufnu si ani na obecný vzorec, tak jen řeknu, že ideální by asi byla ta, kde se členové mají rádi, podporují se, tráví spolu čas a navzájem se respektují.

http://lennymusic.net/
http://www.youtube.com/user/LennyMusicVEVO
http://www.festivalokor.cz/
Foto: Ondřej Pýcha

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na