Od šotka po hrdinku

Autor

Šotek, který dělá zmatek. Řešení konfliktů nenásilnou formou. Hrdinka, která prochází svou cestou a někdy necestou. Máme tu opět novinky od nakladatelství Portál.

Fišerová, Ilona
Tajná mise šotka Mařínka
Ilustrace: Fibrich, Lukáš
Už jste někdy psali kamarádovi zprávu, že pro něj máte „dárek“, a vyšel vám z toho „párek“? Nebo jste se před cukrárnou dočetli, že zmrzlinový pohár je „laskavý“, a ne „lákavý“? Žijí všude kolem nás. Jsou malí, neviditelní, zákeřní! Někdy pobaví, jindy nám zamotají hlavu. Šotci! Tiskařský šotek Levík rád a dobře mění napsaná písmenka a číslice nejen na plakátech v metru či v mobilech. Levík právě úspěšně ukončil Škodilovu šotčí školu a dostal od pana ředitele tajný úkol. Dokáže ho splnit? A je vůbec správné takový úkol přijmout? Napínavý příběh o popletených slovech, kamarádství, rodině a jedné tajné misi do tiskárny cenin.
váz., 176 str., 399 Kč
Ukázka z knihy

Rosenberg, Marshall B.
Nenásilná komunikace – Řeč života
Překlad: Garcíová, Norma
Řada lidí v naší společnosti byla vychovávána k posuzování, soutěživosti, kladení požadavků a komunikaci s lidmi v termínech, co je „správné“ a co „špatné“. Nenásilná komunikace představuje nejen určitou metodu, ale ucelený pohled na svět. Je založena na naslouchání sobě i partnerovi a ochotě vnímat potřeby a pocity sebe samého i toho druhého. Tak napomáhá k řešení konfliktů a názorových rozdílů a rozvíjí vztahy založené na vzájemné úctě, vcítění a spolupráci.
Knihu, která byla pro nové vydání důkladně revidována, ocení čtenáři se zájmem o témata efektivní komunikace, školitelé v oblasti komunikace, učitelé, vychovatelé a kdokoli, kdo kdy ve svých vztazích narazil na potíže a přeje si je transformovat.
brož., 240 str., 349 Kč
Ukázka z knihy

Murdock, Maureen
Hrdinka v nás
Růst ženy na cestě životem
Překlad: Klimentová, Eva
Cyklický proces hledání použitelné, naplňující, moderní ženské identity nás provází po celý život. Slavná, stále znovu vydávaná kniha o této pouti, obohacená mnoha konkrétními příběhy, pracuje s jungovskými archetypy, mýty a sny. Zabývá se redefinováním ženské identity poté, co žena („hrdinka“) prošla identifikací s mužskou stránkou své osobnosti a má potřebu integrovat obě své součásti do autentického celku.
Cesta je rozdělena do několika fází: odmítnutí stereotypního ženství coby závislého, kontrolujícího a plného zuřivosti, ponoření do povědomé „cesty hrdinky“ s pomocí mužských spojenců, jejímž cílem je získat nezávislost, úspěch, peníze, prestiž, moc a úspěch, „období sucha“ následované sestupem do hlubin za hledáním temnější stránky ženství. Z toho vyplývá pochopení potřeby vyléčení nesouladu mezi matkou a dcerou, nové určení a ověření ženských dovedností a jejich integrace s mužskou stránkou z dřívější fáze cesty.
brož., 230 str., 399 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

2 comments

  1. Právě dneska fičím do knihovny. Jsem zvědavá, po čem hmátnu. Občas se podaří ulovit knihu, co jsem už četla. Naštěstí to teď už knihovnice hlásí.
    Jo a se šotky jsou dobré trapasy. V mobilu jsem si našeptávač raději vypla. To bylo přebleptů…Kdybych si to psala, bylo by to na knihu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *