Od šotka po hrdinku

Autor

Šotek, který dělá zmatek. Řešení konfliktů nenásilnou formou. Hrdinka, která prochází svou cestou a někdy necestou. Máme tu opět novinky od nakladatelství Portál.

Fišerová, Ilona
Tajná mise šotka Mařínka
Ilustrace: Fibrich, Lukáš
Už jste někdy psali kamarádovi zprávu, že pro něj máte „dárek“, a vyšel vám z toho „párek“? Nebo jste se před cukrárnou dočetli, že zmrzlinový pohár je „laskavý“, a ne „lákavý“? Žijí všude kolem nás. Jsou malí, neviditelní, zákeřní! Někdy pobaví, jindy nám zamotají hlavu. Šotci! Tiskařský šotek Levík rád a dobře mění napsaná písmenka a číslice nejen na plakátech v metru či v mobilech. Levík právě úspěšně ukončil Škodilovu šotčí školu a dostal od pana ředitele tajný úkol. Dokáže ho splnit? A je vůbec správné takový úkol přijmout? Napínavý příběh o popletených slovech, kamarádství, rodině a jedné tajné misi do tiskárny cenin.
váz., 176 str., 399 Kč
Ukázka z knihy

Rosenberg, Marshall B.
Nenásilná komunikace – Řeč života
Překlad: Garcíová, Norma
Řada lidí v naší společnosti byla vychovávána k posuzování, soutěživosti, kladení požadavků a komunikaci s lidmi v termínech, co je „správné“ a co „špatné“. Nenásilná komunikace představuje nejen určitou metodu, ale ucelený pohled na svět. Je založena na naslouchání sobě i partnerovi a ochotě vnímat potřeby a pocity sebe samého i toho druhého. Tak napomáhá k řešení konfliktů a názorových rozdílů a rozvíjí vztahy založené na vzájemné úctě, vcítění a spolupráci.
Knihu, která byla pro nové vydání důkladně revidována, ocení čtenáři se zájmem o témata efektivní komunikace, školitelé v oblasti komunikace, učitelé, vychovatelé a kdokoli, kdo kdy ve svých vztazích narazil na potíže a přeje si je transformovat.
brož., 240 str., 349 Kč
Ukázka z knihy

Murdock, Maureen
Hrdinka v nás
Růst ženy na cestě životem
Překlad: Klimentová, Eva
Cyklický proces hledání použitelné, naplňující, moderní ženské identity nás provází po celý život. Slavná, stále znovu vydávaná kniha o této pouti, obohacená mnoha konkrétními příběhy, pracuje s jungovskými archetypy, mýty a sny. Zabývá se redefinováním ženské identity poté, co žena („hrdinka“) prošla identifikací s mužskou stránkou své osobnosti a má potřebu integrovat obě své součásti do autentického celku.
Cesta je rozdělena do několika fází: odmítnutí stereotypního ženství coby závislého, kontrolujícího a plného zuřivosti, ponoření do povědomé „cesty hrdinky“ s pomocí mužských spojenců, jejímž cílem je získat nezávislost, úspěch, peníze, prestiž, moc a úspěch, „období sucha“ následované sestupem do hlubin za hledáním temnější stránky ženství. Z toho vyplývá pochopení potřeby vyléčení nesouladu mezi matkou a dcerou, nové určení a ověření ženských dovedností a jejich integrace s mužskou stránkou z dřívější fáze cesty.
brož., 230 str., 399 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

2
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
1 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sasanka

Právě dneska fičím do knihovny. Jsem zvědavá, po čem hmátnu. Občas se podaří ulovit knihu, co jsem už četla. Naštěstí to teď už knihovnice hlásí.
Jo a se šotky jsou dobré trapasy. V mobilu jsem si našeptávač raději vypla. To bylo přebleptů…Kdybych si to psala, bylo by to na knihu.