Podzimní Grada v dobrém i zlém

Autor

Nakladatelství Grada přichází v podzimních dnech s mnoha novými tituly. Milovníci napětí jistě ocení knihu V dobrém i zlém. Na děti pak čekají tituly Poznej báječné ženy nebo Svět v číslech.

AnotaceUkázka z knihy
V dobrém i zlém
Autorka: Michelle Sacksová

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství.

Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život.

Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?

Kniha je psaná z pohledu všech tří hlavních akterů, kteří vám postupně odhalují nejen svá tajemství, ale i své charaktery, aby se postupně ukázalo, že nikdo z nich není tak dokonalý, jak se snaží vypadat.

Více o knize na https://www.grada.cz/v-dobrem-i-zlem-9999/

AnotaceUkázka z knihy
Poznej báječné ženy
Vyzkoušej inspirující aktivity, Objevuj a následuj je
Autorky: Ellen Baileyová, Lauren Farnsworthová, Sophie Beerová

Každá stránka této knihy je plná ohromujících příběhů o nejvýznamnějších ženách historie i současnosti.  Všichni kdo budou informace o životě těchto žen číst, do nich mohou i vstoupit – díky jedinečným aktivitám, úkolům podporujícím kreativitu, kvízům, námětům na kreslení a poutavým tématům k přemýšlení.

Osobité ilustrace oživí každý z příběhů a čtenáři mohou objevovat pozoruhodné ženy z celého světa, různých profesí a rozličných talentů. Od letkyně Amelie Erhartové a dánské špiónky Brity Tottové přes skvělou architektku Zahu Hadid a tenistky Williamsovy až po mexickou malířku Fridu Kahlo.

Na konci této knihy je prostor pro tvou vlastní dvojstranu. Tyto stránky ti také mohou posloužit k zamyšlení, proč jsi důležitá osoba. Odkud přicházíš? Kam jdeš? Čeho chceš dosáhnout? Ať už jsou tvé sny jakékoli, můžeš se zařadit mezi tyto neuvěřitelné osobnosti.

Více o knize na https://www.grada.cz/poznej-bajecne-zeny-10304/

AnotaceUkázka z knihy
Svět v číslech
více než 2000 čísel a faktů
Autoři: Steve Martin, Clive Gifford, Marianne Taylorová, Andrew Pinder

Jste připraveni na záplavu čísel a šokující skutečnosti a údaje? Tato kniha vás vezme na dobrodružnou výpravu do historie, do celého světa, do říše zvířat, do vesmíru, a ještě mnohem dál. Každá stránka je plná fascinujících údajů. Můžete své kamarády ohromit nově nabytými znalostmi. Ať už si budete nahodile vybírat ty nejlákavější informace, nebo budete číst každou stránku od začátku do konce, určitě najdete ohromné množství zajímavostí, o kterých jste nevěděli.

Více o knize na https://www.grada.cz/svet-v-cislech-9845/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *