Převozík i Generace na stránkách z Pointy

Autor

Štědrý den je tak blízko, že voní i do snů skořicí, vanilkou a jehličím, a to je nejvyšší čas na dokoupení dárků pro vaše blízké. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se rád toulá ve světě sci-fi, máme pro vás dva skvělé tipy, kterými je určitě potěšíte.

AnotaceUkázka z knihy
Převozník
Autorka: Zuzana Pokorná

„Nikdy nevstupuj do řeky, na jejíž konec nedohlédneš.“ První díl dvoudílné sci-fi série, jejíž hrdinové se ocitají smrti blíže, než se na první pohled může zdát.

Země se ještě nevzpamatovala z poslední velké války. Neexistují žádné státy, jen jeden velký, chudý a zbídačený svět. Lidé žijí v troskách měst a jen hrstka z nich se ještě odváží věřit, že jednou bude líp. Pětice mladých lidí dostane možnost účastnit se tajemného experimentu. Přijmout ale znamená opustit své blízké a pro okolní svět na několik let přestat existovat. Čeká je nebezpečné objevování zrádných světů uvnitř lidského podvědomí na konci všeho.

Více o knize na https://pointa.cz/project/df4ba483-5263-11eb-b5a3-001dd8b72061

AnotaceUkázka z knihy
Generace: Tajemství sídla lovců
Autorka: Marie Znamínková

Příběh z budoucnosti, kdy se jednou z největších obav lidstva stanou lovci. Co se ale stane, když natrefí na dívku, jejíž ztracená paměť může změnit nejen budoucnost, ale i minulost světa?

V době, kdy se země opět spojí v jeden kontinent, vypuknou válka a chaos. Když však lidí i místa k životu začne ubývat, svět utichne a největší obavou lidí se stanou lovci, kteří po nocích unášejí přeživší. Jedna z nich se stane osudnou i pro Jessicu a její rodinu, pro něž si přijde Silvestr ve skupině s dalšími lovci. Ten záhy zjišťuje, že Jessica ví víc, než by měla, a rozhodne se držet si ji nablízku. Díky tomu Jessica odhaluje pravdu o zkažené minulosti i současnosti sídla lovců a experimentu, který může vše změnit. Mezitím se snaží dostat zpět ke své rodině a zachránit ji. Přitom prožívá dobrodružství, při kterých se několikrát ocitne nebezpečně blízko smrti.

Více o knize na https://pointa.cz/project/d64b0bb3-6572-11eb-a4c4-001dd8b72061

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *