Tvoření: Srdce ze srdce

Autor

To je léto! Venku leje jako z konve. Tak je načase vytáhnout domácí zábavu, co takhle trocha ručních prací. Látky, nitě, nůžky, jehly, vata, voňavá usušená levandule… kdo má a umí, může i šicí stroj.

Nebude to na popis nic těžkého, dostanete spíš takový tip, s čím a jak si v dešti pohrát. Potřebné věci máte téměř jistě doma. Možná nešijete na stroji, to vůbec nevadí, šít se může i v ruce. Takže připravte potřebné (v úvodu) a jdeme na to. Nejdřív nastříháme srdíčka. To může být těžší úkol, než se zdá! Možná je to nejtěžší část celého tvoření. Pomoci nám může předloha na papíře, ideálně si srdíčko nakreslit na přehnutý papír, aby obě strany srdce byly stejné. Pak obkreslit tužkou na vybranou látku a stříháme.


Na každé srdíčko potřebujeme dvě části srdíčka. Přiložíme je k sobě a nezapomeneme, že ve výsledku se budou obracet naruby. Máte-li tedy látku, která nemá obě strany stejné (bývá to tak), myslíme na to, že sešíváme z opačné strany. Nakonec necháme dírku, skoro sešité srdíčko otočíme naruby (resp. na tu správnou stranu), naplníme vatou či nějakou měkkou látkou, naplníme voňavými bylinkami či rostlinkami, například levandulí. Ta je příjemná a uklidňující.

Sešijeme dírku, která zbyla, aby nám nic nevypadlo A JE TO. Máme-li srdíčko jako dárek, ještě ho samozřejmě hezky zabalíme, případně ho přibalíme k dalším dárečkům. A už se můžeme těšit, jak se obdarovanému rozzáří oči, až ho uvidí, ale také ucítí!

A komu můžeme srdíčka dát?
Nejlehčí otázka na konec. Svým milým samozřejmě: ať už to jsou dárečky „jen tak“, dárečky k svátku, narozeninám, návštěvní dárečky, ale třeba je můžeme dát sousedům, obyvatelům  v domově seniorů, prostě každému, koho projev malé milé lásky potěší a bude se z něj radovat a třeba se jím i bude chlubit dalším návštěvám. Hlavně ale obdarovaný bude vědět, že na něj někdo s láskou myslel a dal si práci, aby ho/ji potěšil.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/