Příběh (ne)šikovné hospodyňky

Autor

Nastala sladce voňavá doba předvánoční. Kamarádky, kolegyně, dokonce i sousedky se předháněly ve výrobě – nebo spíš ve velkovýrobě – čokoládových, oříškových, vanilkových a rumových pokušení v podobě hvězdiček, koleček, stromečků, domečků a ostatních …ček a …čků.

Majda, holka sice poměrně kreativní, avšak dosud pečením čehokoliv nepolíbená, se rozhodla: její první cukroví bude nejkrásnější a nejchutnější. Zkušená sousedka, v cukrařině vyučená, se jí sice nabízela s půjčením formiček ve tvaru koleček a čtverečků, ale Majdě se zdály za prvé příliš fádní a za druhé příliš titěrné, raději šla a koupila si nepřehlédnutelnou sněhovou vločku. Nezůstalo jen u formičky, do nákupního košíku poskládala máslo, čokoládu, mouku, smetanu, kakao, cukr, láhev tuzemáku a plna odhodlání se těšila, že doma začne s pečením.

Ouha, jak tak Majda v kuchyni pospíchala s přípravami, vysypala si celou krabičku kakaa na podlahu. Nezbylo, než prošmejdit svoji miniaturní spíži od A až do Z. Zachránil jí poloprázdný sáček skořice, potěšila konzerva s mandarinkami. Majda na internetu objevila recept na skořicové cukroví a detailně jej prostudovala. Vcelku zručně vytvořila těsto, již méně zručně vykrájela vločky. Zklamání přišlo s upečeným cukrovím, kdy se – ouha na druhou – hodně kousků polámalo.

To by nesměla být ovšem Majda! Polámané cukroví smetla do mísy, připravila si skleněný pohár, ten největší co měla, a uvařila ( to uměla bezchybně ) vanilkový a čokoládový pudink. Na dno poháru poskládala rozlámané cukroví, pak pudinky na střídačku se strouhanou čokoládou a dalšími, tentokrát rozdrcenými kousky sladkých vloček. Došla řada i na mandarinkový kompot a na čepici ze šlehačky. Tu posypala špetkou skořice.

Na své skořicové trifle pozvala kamarádky, společně mlsaly, klábosily a popíjely grog. A Majda? Ta si dala předsevzetí, že si napřesrok určitě, ale určitě koupí formičky koleček a čtverečků a pustí se do pečení vánočního cukroví.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na