Adventní tvoření

Autor

Advent a Vánoce jsou ideální dobou pro tvoření a fantazii se meze nekladou. Tentokrát jsem si pro vás nachystala toho tvoření trochu víc, abyste měli řádnou dávkou inspirace a nenudili se v tom předvánočním čase 😉 Příjemný advent vám všem.

ADVENTNÍ VĚNEČKY

Budeme potřebovat: polystyrenový věnec, větvičky z túje, zelená nit, 4 adventní svíčky, 4 tácky pod svíčky z bodcem, mašle, skořici, křížaly, sušený pomeranč, šišky, kaštany, žaludy, šípky, jiné přírodní dekorace, tavná pistole, lepidlo do ní.

Postup: polystyrenový věneček omotáváme větvičkami z túje za pomoci zelené nitě tak, až je celý pokrytý. Navrhneme si umístění svíček a zapíchneme tácky pod svíčky do věnce. Začneme lepit přírodniny na věnec, nakonec přilepíme mašle a připevníme svíčky.

ČERTOVSKÉ PYTLÍKY

Budeme potřebovat: látku na pytlík, nejlépe netřepivou, např. fleece, zbytky látek na čertí hlavu, vlnu na vlasy, stužku na zavázání, lepidlo herkules, šicí stroj nebo šikovné ručky a jehlu a nit.

Postup: ustřihneme si z látky 2 obdélníky o velikosti cca 30×20 cm. Z různých zbytků netřepivých látek si vystřihneme hlavu, rohy, oči, nos, pusu, různé ozdoby na čertí hlavu. Jeden obdélník podkladové látky na pytlík si podložíme kartonem a lepíme na něj jednotlivé části čertí hlavy tak, že je potíráme lepidlem Herkules a přitlačíme k podkladové látce. Necháme zaschnout a vyrobíme si vlasy z vlny. Omotáme dostatečné množství vlny např. kolem knížky, svážeme, rozstřihneme na polovinu, můžeme uvázat pletýnky, culíčky nebo udělat krátký sestřih. Vlasy přišijeme k hlavě čerta ručně nití a jehlou. Pokud je dekorace hotová, uložíme si oba obdélníkové tvary rubem látky dovnitř a předšijeme obdélník ze 3 stran na šicím stroji nebo v rukách. Můžeme odšít i spodní rožky obdélníku a začistit horní okraj pytlíku. Obrátíme do lícové strany, naplníme dobrotami a zavážeme stužkou.


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/