Barevné záložky pro malé čtenáře

Autor

Nevím, jak vaše děti, ale naše neustále ztrácejí záložky z učebnic a knížek. Nejprve došla zásoba nafasovaných z balíčků, které dostávaly na začátku školního roku od různých sponzorů a firem, pak došly i pohledy, kterými jsem záložky nahradila. Když se tohle téma přetřásalo i na nedávných třídních schůzkách, napadlo mě, že možná budou dávat větší pozor na ty záložky, které si samy vyrobí.

Budeme potřebovat:
Čtvrtka
Stužka o šířce 0,5 cm
Dřevěné korálky
Barevné bavlnky
Jehla
Nit
Kousky barevného filcu
Lepidlo Herkules

Záložka č. 1

Ze čtvrtky ustřihneme pruh o šířce 4 centimetry. Z každé strany odměříme půl centimetru a potom po celé délce narýsujeme linky ve vzdálenosti 0,5 centimetru, podélně přeložíme v půlce a jednotlivé linky nastříháme až k půlcentimetrovým okrajům.

Vezmeme stužku a střídavě proplétáme skrz proužky. Když máme celou záložku provlečenou, svážeme vždy sousedící stužky. Na jedné straně, která bude koukat z knížky, navlékneme na každou stužku barevný korálek.

Záložka č. 2

Ze čtvrtky ustřihneme pruh o šířce 8 centimetrů a v polovině přehneme. Na obě poloviny namalujeme nějaké vzory, které budou děti vyšívat. Je lepší volit rovné vzory. Jehlou vyznačte dírky, aby děti věděly i při otočení na druhou stranu, kudy mají vést nit. Pak můžou vyšívat nejlépe zadním stehem.

Až budou mít vše vyšité, záložku přeložte ve vyznačeném místě a sešijte kroužkovacím stehem. Připravte se na to, že zřejmě budete muset došívat, protože je to nebude bavit celé.

Záložka č. 3

Ze čtvrtky ustřihneme pruh o šířce 4 centimetry. Z barevných filců pak vystřihněte různé tvary, které děti budou na záložky z obou stran lepit. My si nachystali čtverečky 2 x 2 centimetry, které jsme rozstřihli po úhlopříčce a vznikly nám větší trojúhelníky.

Některé trojúhelníky jsme rozstřihli ještě napůl a z menších trojúhelníčků jsme tvořili růžice.

Tak ať se vám hezky tvoří, zakládá a čte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *