Čajové kytičky

Autor

Je únor. Venku napadl sníh a teploty se dostaly na několik dní pod bod mrazu. Naše rodina děti i my dospělí se zatím držíme (ťuk, ťuk, omlouvám se, ale to zaklepat prostě musím), ale z doslechu vím, že spousta lidí podlehla chřipkám či nachlazení. U dcerky v druhé třídě byla účast dětí minulý týden pouze poloviční. Protože pouhé zaťukání faktu, že je naše rodina zdravá, asi nestačí, snažíme se hlavně o prevenci. Nakupujeme i jíme dostatek čerstvých vitamínů v ovoci i zelenině, a dopřáváme si množství ovocných, černých, ale i bylinkových čajů. Prázdné obaly od čajů schraňujeme a po nasbírání jejich většího množství je využíváme k tvoření „čajových“ kvítků.

Potřeby na jeden kvítek
5x prázdný obal od čaje
Nůžky, lepidlo

Postup

Sáček upravíme do tvaru čtverce, pomůžeme si tak, že sáček rovnoběžně přeložíme a odstřihneme přebývající části.

Sáček složíme do tvaru trojúhelníku a přeložíme tak, že dvě špičky u nejdelší strany trojúhelníku přeložíme ke zbylé špici.

Vezmeme pravý, právě přeložený cíp a zvedneme jej do sklonu 90°. Zopakujeme i s druhým cípem.

Dovnitř cípů opatrně vložíme prst a „rozplácneme“ ho.

Trojúhelníkové špičky u vrcholků rozpláclých cípů, zahněte směrem dolů. Poté vnější strany cípů přehněte směrem dovnitř tak, aby výsledným tvarem byl kosočtverec.

Na přehnuté cípy naneste lepidlo a slepte k sobě.

Celý postup je nutné ještě čtyřikrát zopakovat a poté všech pět částí slepit k sobě. Po slepení je něžný, čajový kvítek hotov.

Na závěr malý dárkový tip. Občas se stává, že nevíte, co komu dát, či chcete někoho potěšit malou drobností. Což takhle darovat krabičku čajů ozdobenou vlastnoručně vyrobenými čajovými kytkami?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *