Dárkové sáčky, taštičky, krabičky

Autor

Dárek pro naše blízké nemusí být vždy nákladný a drahý. Pokud je ale zabalený originálně, netradičně a s velkou dávkou naší kreativity, pak v očích obdarovaného jistojistě jeho cena výrazně vzroste. Sáčky, taštičky nebo krabičky jsou pak ideální i pro dárky roztodivných tvarů. Ty, na něž dnes přináším návod, zhotovíte během půlhodinky.

Na sáčky, taštičky si připravte tento základní výtvarný materiál a pomůcky.
Krabičku od čaje nahraďte jakoukoliv jinou (od kapesníčků, mléka, sušenek,…), vždy dle velikosti dárku.

Typ 1

Z archu balícího papíru (můžete použít i ruční, noviny a letáky apod.) si vystřihnete obdélník, jehož výška je libovolná (počítejte s přídavkem na dno) a šířka odpovídá obvodu krabičky + cca 1-2 cm navíc na slepení.

Vystřiženým papírem ovinete krabičku, která tu plní pouze funkci pomocnou a zvýrazníte si s její pomocí všechny hrany!

Rozbalíte a vytvoříte si ještě sklady na budoucích bocích taštičky. V této fázi také doporučuji ohnout papír směrem dovnitř v horní části taštičky – vytvořit lem cca v šíři 1-2 cm, do kterého nakonec navážete ouška nebo mašličku. Já na to zapomínám a dodatečně to jde již hůř.

Papírem opět ovinete krabičku, podélně slepíte, poskládáte a slepíte dno (bez vložené krabičky by to nešlo)

Krabičku vyjmete, do horního okraje-lemu děrovačkou vytvoříte dírky na ouška nebo mašličku a taštička je hotová. Zbývá dozdobit dle vaší fantazie.

Typ2

Tady je již krabička součástí obalu. Vystřihnete si z ní budoucí dno ( z krabičky od čaje je nutné ho k sobě dobře slepit).

Dno olepíte balícím papírem.

Nyní, podobně jako u typu1, vystřihnete z papíru obdélník s libovolnou výškou (na dno již nepřidáváte, to už máte) a s šířkou odpovídající obvodu dna + 1-2cm na slepení. Opět si ohněte na horní lem. Takto připravený papír přilepíte okolo dna a slepíte i podélně.

Vzniklou taštičku na bocích lehce přimáčknete k sobě a nakonec opět děrovačkou dírky a závěrečné zdobení. Připomínám, že od valentýnského tvoření máte k dispozici srdíčková tiskátka z mechové gumy a ta by se právě teď mohla náramně hodit, stejně tak srdíčka korálková jako originální ozdoba.

Krabička

A ještě něco zcela jednoduchého. Stačit vám budou roličky od toaletního papíru, lepidlo, zbytky látek a mašlička.

Roličky polepíte, v krajích promáčknete a omotáte mašličkou.

Hotovo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *