Dekorace v duchu podzimního lesa

Autor

Ačkoliv nás určitě ještě čeká příjemné mariánské léto, já jsem už v natěšeném módu podzimního tvoření, které u mě probublává s prvními žloutnoucími lístky v korunách lip. Dnes vám přináším inspiraci na dekoraci, která je plně variabilní a její konečná podoba závisí jen a pouze na vaší kreativitě.

Nejprve si nachystáme jednotlivé komponenty.

Z malé zavařovací sklenice vytvoříme s pomocí jutového provázku a umělých plodů svícen tím, že jednotlivé svazky plodů jednoduše přichytíme provázkem, který několikrát obmotáme okolo sklenky.

Do květináče zasadíme malou kapradinu, na povrch hlíny dáme mech a dozdobíme šiškami, bukvicemi, umělými listy apod.

 

Na základ budeme potřebovat kus plochého dřeva, dobře poslouží i staré prkýnko. Ustřihneme z juty širší pruh, který přehneme podél a pomocí tavné pistole ho připevníme po celém obvodu dřevěné desky. Dejte jutu tak, aby plochu, na které budete celou dekoraci dávat dohromady, přesahovala o cca 0,5 cm. Ve spodní části ji pak přehněte a přilepte zespoda k dřevěné desce. Nakonec můžete opět obmotat jutovým provázkem.

Když máte všechno nachystáno, stačí už jen květináč a svícen umístit na dřevěnou desku, okolo nich naskládejte mech a dozdobte podle vaší fantazie. Dekorace je hotová a už zbývá jen zapálit svíčku a kochat se.

Přeji příjemné podzimní tvoření 😉 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *