Dort pro medvěda

Autor

Vypadalo to jako poklidné ráno. Všichni tři jsme rozlepili oči (taťka byl v práci), chlapi se mi nastěhovali do postele a povídali jsme si. Zatímco mimčo ještě odpočívalo, větší začal vymýšlet. Z jeho hromady hlášek a smyslných nesmyslů vyšlo i to, že má dneska medvídek narozeniny. Můj, ještě zcela neprobuzený mozek, nechápal…až posléze mi docvaklo, že myslel plyšového medvěda. Ach jo, zase ta jeho fantazie a záliba ve slavení. Zvedla jsem oči a zavedla téma hovoru někam jinak. Až po chvíli se mi v hlavě vynořila myšlenka: A proč vlastně plyšové narozeniny neoslavit?

Potřebovat budeme:
tvrdý bílý a růžový papír
tvrdý bílý papír většího rozměru
modrý papír
lepidlo
nůžky
tužka
pravítko
krepový bílý a žlutý papír
kružítko
temperové barvy
štětec
raznice srdíčko

Nevím jaký dort by medvědovi nejvíc chutnal, ale my jsme mu udělali s jahodovou polevou. Pomocí kružítka uděláme na bílý a růžový papír stejně velkou kružnici (velikost kruhu určuje velikost dortu). Na velký bílý papír pomocí pravítka nakreslíme široký dlouhý pruh, který po obou delších stranách nastříháme.

Na tento pruh nakreslíme temperovými barvami růžový pruh jako stékající polevu po stranách. Raznicí uděláme několik srdíček z bílého papíru a růžový pruh ozdobíme. Slepíme korpus dortu a než nám uschne lepidlo, tak si z krepového papíru vytvoříme několik buclatých kapek jako krém nebo šlehačkové kopečky a nalepíme na vrch dortu.

Potom už je potřeba určit, kolik roků vlastně medvídek slaví a vyrobit patřičný počet svíček. Proužek modrého papíru namotáme na tlustý fix a přilepíme do ruličky. Plamen svíčky bude kousek žlutého krepového papíru – takto se dají svíčky dokonce i sfouknout – „plamen“ prostě dáme pryč.

Můžete nechat dítko ještě zabalit medvídkovi nějaký dárek nebo mu nafouknout na oslavu několik balonků…on si hostitel určitě ještě vymyslí další věci, kterými se můžete společně bavit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *