Drak ze sena

Autor

Seno schováno pod střechou, z dálky sem zavání vůně v ohni pečených brambor, jejichž poslední zapomenuté kousky byly těsně předtím vysbírány do jutových pytlů a po holých stráních se prohání ostrý podzimní vítr, který přímo vybízí k pouštění draka. My si také jednoho vyrobíme. Nebude sice lítat, ale zato bude zdobit.

Budeme potřebovat:
• Karton, tužku, pravítko, nůžky.
• Seno, nit v barvě sena.
• Vlnitou lepenku různých barev, popřípadě pěnovou pryž.
• Tavnou pistolku, lepidlo do ní.
• Provázek přírodní barvy.
• Jutu přírodní i barevnou, popřípadě barevný krepový papír.

Postup zhotovení:
Na karton si podle pravítka narýsujeme tvar draka. Zvolíme také velikost, jakou chceme. Jako dekoraci do bytu bych volila menší, pokud draka dáme ven, troufla bych si na větší tvar, aby byl z dálky dobře vidět.

Tvar vystřihneme a začneme na něj přikládat seno a omotávat nití. Nejprve z jedné, pak z druhé strany, až je karton celý pokrytý. Nit zauzlujeme.


Z barevného vlnitého papíru, nebo z pěnové pryže si vystřihneme oči, nos, pusu, tváře a tavnou pistolí nalepíme na draka.

Z juty si nastříháme mašličky, můžeme použít i krepový papír. Každou mašličku naskládáme do harmoniky a stáhneme kratším provázkem uprostřed.

Tři mašličky přilepíme tavnou pistolí na hlavu draka, zbytek mašliček uvazujeme na dlouhý provázek – ocas – ve stejných vzdálenostech. Zakončení ocasu uděláme do střapce a ocas draka přivážeme nebo přilepíme k hlavě.

A je hotovo. Ať chceme, jak chceme, tady ten drak nám nepoletí. Ale určitě najdeme doma nebo venku místečko, kde nadělá parádu.

A zapojit můžete i děti, které se jistě při zdobení draků vyřádí s barevnými papíry.


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/