Jarní mechový věnec s tulipány

Autor

Ač to venku možná úplně tak nevypadá, jaro už je za rohem a nesměle vystrkuje své první posly vstříc sluunečním paprskům. Je tedy ideální čas na tvoření, abychom si jarní atmosféru užili i ve svých příbytcích. Opět jsem zvolila tvoření, na které máte materiál doma, popřípadě si ho můžete nasbírat venku.

Nejprve si nasbíráme na zahradě mech. Pokud nemáte zahradu, lze ho i koupit. Mech zbavíme nečistot jako jsou uschlá stébla trávy, listy apod. a necháme ho dobře vyschnout. Mezitím si můžeme připravit všechny komponenty na věnec.

Tulipány

Ze zeleného krepáku ustřihněte tenký proužek a namotejte ho na špejli. Začátek i konec přilepte lepidlem Herkules.

Ustřihněte si pruh žutého krepáku, který smotejte do kuličky, lepidlem Herkules přilepte odstávající cípky, napíchněte kuličku na špejli a opět přilepte. Použít můžete i malé polystyrénové nebo vatové kuličky.

Z růžového krepáku si vystřihněte osm tulipánových lístků. Barvu samozřejmě můžete zvolit jakukoliv podle toho, jaké chcete mít tulipány.

Lístky lepte vždy dva proti sobě a vždy mírně přitlačte volné konce, abyste docílili vzhledu zavřených okvětních lístků. Používejte opět lepidlo Herkules.

Nakonec ze zeleného krepáku ustřihněte tenký list a přilepte Herkulesem na stonek.

Tulipány jsou tak hotové. Tyto tulipány můžete využít i samostatně jako zápichy do květináčů.

Kytičky

Opět použijeme krepový papír, ze kterého tentokrát vystřihneme tři stejná kolečka. Ta položíme na sebe, přehneme na třetiny a nastříháme po obvodu tenké proužky.

Vezmeme obyčejné přiínáčky, kterým nalakujeme hlavičky lakem na nehty, a ty použijeme jako střed.

Hnízdo

Nasbírejte si venku pár březových větviček, takové ty tenké koncové a nejlépe v místech, kde lidé nevenčí své psy 😉 Větvičky smotejte a zafixujte pomocí drátku do tvaru hnízda. Doprostřed dejte mech a dozdobte dle fantazie.

Věnec

Nejprve si na slaměnný věnec přivažte vlasec, za který ho pověsíte. Pomocí tavné pistole nalepte mech a přebytečné konce odstřihněte.

Teď už stačí jen nazdobit a máte hotovo.

Přeji Vám krásné jarní dny a příjemné tvoření 😉

 

3
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
2 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mačka

Taky jsem už něco jarního vytvořila, a od soboty už visí. Jen jsem musela zvolit trvanlivější materiál, aby odolal sněhu, dešti. Prostě použito: na základ březové proutí, a ozdoby co dům dal.

comment image