K zimě patří sněhuláci

Autor

Tak to tady máme zase – počasí ne a ne poslouchat. Nechce ani slyšet o tom, že Vánoce mají být bílé, a že k zimě patří sněhuláci. Co nám zbývá jiného, než si sněhuláky s dětmi doma vyrobit?

Nejdříve zabalíme malé krabičky do bílého papíru. Do krabiček můžeme vložit jako překvapení drobné dárky. Já jsem použila stejné krabičky od toaletních mýdel, takže náš sněhulák navíc krásně voní.

Na sněhuláka dále potřebujeme nalepovací očka ( zakoupíte v papírnictví) a to ostatní je už jenom na nás – zbytek červené pastelky, malá různobarevná kolečka, bílé a modré sněhové vločky, snítka z roští.

Sněhulákovi na hlavu lze posadit formičku na cukroví, papírový košíček, hrneček z nádobíčka pro panenky nebo skořápku z vlašského ořechu. Možná se někomu zalíbí sněhulák s rozcuchanými vlasy ze stříbrných vánočních lamel.

Na kolečka a vločky jsem použila raznici. Na jejich přilepení a nalepení pastelky mi stačilo obyčejné lepidlo. Metličku jsem přichytila kouskem izolepy.

Při stavbě sněhuláka lze očekávat, že děti uplatní a rozvinou svoji fantazii. Mohou vytvořit sněhuláka veselého nebo udiveného, malého ze dvou krabiček (takový sněhulák stojí sám bez opory) nebo většího ze tří krabiček, které se dají různě kombinovat. Pokud se stane, že velký sněhulák sám nedrží, lze ho nenápadně opřít nebo krabičky lehce slepit. Je už jen na dětech, jestli vyrobí sněhuláka s koštětem nebo posypaného sněhovými vločkami či zčásti zachumeleného – za pomoci buničité vaty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *