Když marodíme

Autor

Ach ta letošní zima, zdá se mi poněkud podivná. Ještě se nám nestalo, abychom byli tak vyšťavení a bez energie jako letos. Jako štafetu si mezi sebou předáváme kašel, horečky a celkovou nanicovatost. Od ledna se nějak nejsme schopni vzchopit, byť se dopujeme čerstvými vitamíny, proléváme se medovými čajíčky a táááák rádi bychom konečně vzali lyže a vyrazili do hor. Zatím to stále vypadá jako nedosažitelný sen, co se nám s blížícím se jarem pomalinku rozplývá.

První zima bez zimních radovánek? No to snad ne. Zatím si radovánky užívá jen tatínek, co by olympijský fanoušek. Kanál ČT4sport u nás běží téměř permanentně. My ostatní jsme odsouzeni k vlastní zábavě. Za okny právě padá další lákavý bělostný poklad, ale skleněný pohled dětí zmaří i chvilkovou radost venku.

A tu Martínek přichází s myšlenkou: “Mami? Mají i zvířátka teplotu a kašel? Mamiii, a ušiješ jim kabátky a dáš je za okno, kdyby jim byla zima?“

Nápad to je hezký, ale myslím, že mnohem raději za oknem najdou nějakou dobrůtku. Teď, co ale ekologické centrum u nás rozvěsilo po okolí krmítka už k nám ani sýkorka na slunečnici nezavítá. “Tak co kdybychom zvířátkům „napekli“ nějaké voňavější dobrůtky?“ A tak jsme koupili směs semínek, doplnili ji o oříšky. V kastrolku jsme si rozpustili sádlo a přidali k němu směs semínek a oříšků. Nechali zchládnout a pak plnili do připravených vykrajovátek provlečených provázkem.

Poté jsme to nechali zcela ztuhnout, opatrně odstranili vykrajovátko, zavázali provázek a bylo hotovo. Děti měly ze svého vaření obrovskou radost, laskominy vypadaly lákavě. Teď je jen rozvěsit po stromech a číhat, kdy udělají radost také zvířátkům. Zdá se, že číhání na zvěř je napínavější než tátův hokej.

Čekali jsme trpělivě, doufali jsme, že konečně přilákáme sýkorky a přiletí se nasvačit také k nám. A ejhle, sýkorku jsme nespatřili, zato veverka se našeho cukrovíčka nebála. Škoda, že se ale bála fotoaparátu, nepodařilo se nám ji tak zvěčnit, ale ta radost, kterou nám udělala je nepopsatelná. Jsme šťastní všichni, že vaření pro zvířátka mělo smysl.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/