Když prší…

Autor

„Co dělají žabky, když padají kapky?
Co dělají, to dělají, v blátě ťapky,  ťapky.“

Už víme co dělají žabky a umím si živě představit, že to samé by rády dělaly i vaše děti. Skutečnost je většinou taková, že zalezeme do svých příbytků a  uchylujeme se  nějaké smysluplné činnosti. Třeba k uklízení. Ale pozor, i tak jasně nezábavná činnost, jakou uklízení bezesporu je, se může rychle změnit ve zcela zábavnou, ovšem ne již tak docela smysluplnou. Je to v momentě, kdy  narazíme na něco,  co nás od našeho původního záměru poněkud odchýlí (řekla bych poněkud více, jelikož poté budeme muset na úklid vynaložit dvojnásobné úsilí, což je v prvotním zápalu pro věc jaksi druhotné).

Ale k věci. Pršelo. Vydala jsem se tedy systematicky po stopách nepořádku v našem bytě. Hledat jsem opravdu nemusela, byl jaksi přítomen na každém kroku. Postupně jsem likvidovala z kuchyně kartáč plný vlasů, v jídelně ze stolu ponožku, v obýváku z křesla zahradní nůžky, z ložnice hrnek od kafe, do dětských pokojů jsem nedostala odvahu vstoupit, no a z koupelny štus starých novin a časopisů.  Jak je tak nesu do koše (samozřejmě na papír, odpad třídíme), smějí se na mě dva chameleoni, z těch novin, pochopitelně. A teď nastal onen moment, o kterém byla řeč. Tvořivé já převážilo nad tím odpovědným, jenž by úklid dovedlo k dokonalému konci. Mé volní vlastnosti se nevyjevili v nejlepším světle, ale svědomí mě netrápilo. Ani poté, co v televizi slibovali slunečné počasí. Jednou určitě zaprší a já úklid dokončím. Cha, cha, smějí se na mě teď už dvojnásobní chameleoni.

Takže, až budete třídit sběr papíru, poohlédněte se ještě po nůžkách (ale řezačka je lepší), lepidle, pravítku a barevných papírech a můžete si také zablbnout (to slovo volím záměrně, neb okolo jdoucí dcera prohodila: „Co tady zase blbneš?“). Ať v tom nejsem sama.

Technická poznámka: fotografie vám určitě napoví jak na to.  Pokud chcete dosáhnout „nataženého“ efektu, jako já u chameleonů, pak si stejný obrázek nakopírujte dvakrát a lepte dva stejné proužky nad sebe. Vyhrajte si s šířkou proužků i mezer, pěkné jsou i různé křivky. Lépe se pracuje s papírem vyšší gramáže (kancelářským, z kalendářů apod.).

Hotovými dílky můžete vyzdobit něco, co vás až tak nebaví, ale při pohledu na veselý obrázek povzbudí. Mám tak polepené kuchařky, šanony na účetnictví, sešity do školy.

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *