Korálkový zvoneček

Autor

Sice jsem ohledně hvězd ještě nevyčerpala všechny možnosti, ale asi seriál na nějaký čas přerušíme. A na jak dlouho? To je na Vás! Napište mi do komentářů, jestli mám pokračovat i po vánocích, nebo počkám déle, až to bude zase aktuální, a někdy příští rok na podzim se k tomu vrátíme. Doufám, že po předchozím šestidílném přehledu hvězd, rádi uvítáte změnu. Dnes si vyrobíme něco prostorového. Je to taky vánoční ozdoba. Takže, co to bude? Nežije, a přece mu srdce bije! Je to ZVON. My si vyrobíme malý zvoneček.

Budeme potřebovat tenký drát měděný o průměru 0,3 mm délky asi 1 m. Malé korálky s dostatečně velkými dírkami. Drát musí projít v některém místě 3x skrz. Ty korálky ve dvou barvách. Buď stejně velké, nebo ty, co tvoří body, mohou být nepatrně větší. Pozor taky dejte na nepravidelnou velikost korálků. V sáčku často bývají tlustší, tenčí, a to pak dělá paseku. Samozřejmě ideál by byly úplně stejně velké. Jinak si ty stejné musíme povybírat! Také nezapomeneme dílko utahovat. Někdy je třeba kvůli provlečení si drát trochu povolit, ale po provedení úkonu hned zas utáhnout!

Budeme navlékat stále na stejný konec drátu. Kratší konec si ponecháme tak 5 -10 cm, nakonec z něj uděláme očko na zavěšení. První řadu navlečeme střídavě po každém korálku z jedné barvy, 6 od každé. Spojíme do kroužku, tím, že drát provlečeme prvním korálkem.

Ve druhé řadě navlékáme 2 korálky, 1 korálek, 2 korálky, a pak drát provlečeme korálkem v první řadě, jak vidíte na fotce.

Takhle to opakujeme 6x kolem dokola. Když máme hotovou tuto druhou řadu, tak drát provlečeme nejen posledním korálkem předchozí řady, jako dosud, ale i dvěma a jedním, jako prvními navlečenými v této řadě, abychom mohli pokračovat další řadou. Chce to trochu trpělivosti, ale jde to. Takhle stejně se vždy po ukončení řady dostaneme na úroveň další řady.

Ve třetí řadě navlékáme úplně stejně, jen místo dvou korálků navlékáme tři.

Opakujeme zase 6x kolem dokola, a dostaneme se na úroveň další řady.

Ve čtvrté řadě navlékáme místo tří čtyři korálky, jinak je vše úplně stejné.

V páté řadě se vše opakuje s 5 korálky. V šesté řadě je to stejné se šesti korálky. A teď pozor! V sedmé řadě navlečeme šest korálků, pak čtyři z druhé barvy, a z těch utvoříme kroužek.

Pak navlečeme zase 6 korálků první barvy a drát provlečeme korálkem předchozí řady.

Toto opakujeme 6x kolem dokola, spojíme, provlečením přes poslední korálek předchozí řady. Pak konec drátu párkrát omotáme mezi korálky okolo drátu a ustřihneme. Opatrně si zvoneček vytvarujeme v ruce. Jde to docela dobře a taky hezky drží tvar. (Dokud nám na něj někdo nešlápne, nebo nám ho nepřisedne!)

Ten počáteční konec drátu, co čouhá nahoře na zvonečku použijeme jako očko na zavěšení. Když se podíváme na zvonek shora, první řada korálků tvoří kroužek. Drát omotáme mezi korálky na protilehlé straně této kružnice, ale necháme ho trochu volný, aby vytvořil nad zvonečkem malý oblouček. Tam pak navlečeme háček na zavěšení. Zbytek ustřihneme. A pokud chceme mít zvoneček dokonalý, ještě v tom místě provlečeme nit, a na ni zavěsíme korálek jako srdíčko zvonku. Ale nemusí tam být, stejně zvonit nikdy nebude. To jen pro formu, kdo chce. Takže pusťte se do toho! A na závěr barevná inspirace.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *