Korálky, kam se podíváš

Autor

Kdo by neměl (v dětství) korálky rád. Je to hlavně holčičí záležitost, ale ne výhradně. Třeba ty zažehlovací baví i kluky. A popravdě… u nás to není jen dětská zábava, mně to jako velkou baví taky. Je to oddech a relax. Vypnout a skládat.

Trochu jako u dospělých frčely (nebo ještě frčí?) antistresové omalovánky, myslím, že také skládání korálků a zažehlovacích obrazců především je skvělá antistresová záležitost. Pokud vás nerozhodí, že občas do výsledku drcnete a rozsypete si dílo ještě před zpevněním žehličkou.

Kromě rozvoje jemné motoriky, fantazie, trpělivosti a citu pro barvy právě u zažehlováků existuje ještě jeden vedlejší efekt. To v tu chvíli, kdy dítě je natolik šikovné a rodič dostatečně odvážný, že potomkovi svěří právě i zažehlování. Naučí se tak se žehličkou a to se může hodit. Nejen na korálky!

Navíc je to nová možnost, jak mohou děti vyrábět dárky pro své blízké. Na nákupy je času dost, i když mají kapesné, za mě jsem stále pro ručně dělané dárky. Můžou tam přidat něco osobního jako je jméno, písmenko, vzkaz a hned je dárek ještě o další krok osobnější.

     

Tak přejeme ze srdce krásné chvilky klidu a míru u navlékání a sázení tvarů a zajímají nás vaše zkušenosti s korálky!

 

5 comments

  1. Korálky jsou velmi kreativní a uklidňující záležitost. Ty zažehlovací byl jednu dobu u nás velký hit, děti tvořily jak zběsilé a zažehlovali jsme pořád. Teď korálkuji už jen já a hodně mě baví šité šperky.

    1. Já korálky taky miluju. Ale se zažehlovacími jsem ještě nepřišla do styku. Z běžných jsem naposled vyráběla pavouky. Šité šperky jsem kdysi zkoušela, ale první pokus nebyl nic moc, tak jsem to vzdala. Jsi šikovná Sati! Dej nějaké fotky šitých šperků!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *