Korálky, kam se podíváš

Autor

Kdo by neměl (v dětství) korálky rád. Je to hlavně holčičí záležitost, ale ne výhradně. Třeba ty zažehlovací baví i kluky. A popravdě… u nás to není jen dětská zábava, mně to jako velkou baví taky. Je to oddech a relax. Vypnout a skládat.

Trochu jako u dospělých frčely (nebo ještě frčí?) antistresové omalovánky, myslím, že také skládání korálků a zažehlovacích obrazců především je skvělá antistresová záležitost. Pokud vás nerozhodí, že občas do výsledku drcnete a rozsypete si dílo ještě před zpevněním žehličkou.

Kromě rozvoje jemné motoriky, fantazie, trpělivosti a citu pro barvy právě u zažehlováků existuje ještě jeden vedlejší efekt. To v tu chvíli, kdy dítě je natolik šikovné a rodič dostatečně odvážný, že potomkovi svěří právě i zažehlování. Naučí se tak se žehličkou a to se může hodit. Nejen na korálky!

Navíc je to nová možnost, jak mohou děti vyrábět dárky pro své blízké. Na nákupy je času dost, i když mají kapesné, za mě jsem stále pro ručně dělané dárky. Můžou tam přidat něco osobního jako je jméno, písmenko, vzkaz a hned je dárek ještě o další krok osobnější.

     

Tak přejeme ze srdce krásné chvilky klidu a míru u navlékání a sázení tvarů a zajímají nás vaše zkušenosti s korálky!

 

5
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
4 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Korálky jsou velmi kreativní a uklidňující záležitost. Ty zažehlovací byl jednu dobu u nás velký hit, děti tvořily jak zběsilé a zažehlovali jsme pořád. Teď korálkuji už jen já a hodně mě baví šité šperky.

Mačka

Já korálky taky miluju. Ale se zažehlovacími jsem ještě nepřišla do styku. Z běžných jsem naposled vyráběla pavouky. Šité šperky jsem kdysi zkoušela, ale první pokus nebyl nic moc, tak jsem to vzdala. Jsi šikovná Sati! Dej nějaké fotky šitých šperků!

Většinu tvoření mám ještě sbalené v bednách. Našla jsem jen fotku tohoto náhrdelníku.

comment image

Mačka

Ooooo, tak ten je parádní, a krásné barvy! Moc se mi líbí! To máš navlečené na niti nebo na vlasci?

Satine

Děkuji. Používám nylonové nitě Nymo.