Kouzelná hůlka

Autor

Jste vy či vaše ratolesti náruživými fanoušky Harryho Pottera, nebo si chcete jen vyrobit hůlku ke kostýmu na karneval a nevíte jak? Pak jste tady správně. Dnes si ukážeme jednoduchý návod na to, jak svým dítkům zpříjemnit dlouhé zimní večery. Skleničku s ní asi nezvednete a vodu v rum neproměníte, ale jako módní doplněk se hodit bude.

Budeme potřebovat:
– 1 štětec (já mám tloušťku 7)
– 4 kolíčky na prádlo
– 2 ruličky od toaletního papíru
– 2 špejle
– tempery (nejlépe hnědou a černou
– 3 větší korálky
– tavnou pistoli a náplně
– lak na vlasy
– opatrnost

Mezitím, co se nám nahřívá tavná pistole, si postavíme sušák. Vezmeme ruličky od toaletního papíru, kolíčky a špejle. Pomocí kolíčku přichytíme špejle k ruličkám a vytvoříme tak sušák, který později využijeme k odložení hůlky se schnoucí barvou.

Využijeme zbytek zahřívacího času a oddělíme si kovový úchyt se štětinami na štětci od dřívka. Možná to nepůjde zrovna snadno, doporučil bych tedy s plíškem zakývat ze strany na stranu a mělo by to jít.

Když je tavná pistole připravená, naneseme si s její pomocí kapku rozehřátého plastu na silnější konec štětce a do něj vmáčkneme tří korálky, do tvaru trojúhelníku. Naneseme plast i z vrchu a na spáry, jinak je možnost že nám z tekoucího plastu korálky vypadnou. Dávejte pozor, jelikož plast je hodně měkký, je jistá šance, že vám korálky budou sjíždět dolů, budete je tedy muset často rovnat.

Dále nanášíme plast směrem od korálků dolů, zda si nanesete jen trochu a necháte plast stéci, aby vytvořil nějaký vzor, nebo ho nanesete najednou, to už je na vás. Můžete nanést klidně více vrstev a udělat silnější rukojeť zde se fantazii meze nekladou. Určitě neuškodí si na internetu vyhledat podoby některých hůlek, můžete se jimi inspirovat.

Délka rukojeti hůlky by měla být zhruba stejně velká, jako je délka od zápěstí, ke špičce palce. Delší snad ani potřebovat nebudete.

Až vám plast začne chladnout, to poznáte tak, že už nebude průhledný, ale zbělá, tak ho můžete například promnout v ruce, čímž vyhladíte trochu rukojeť a ona bude příjemnější na úchop. Také se tímto způsobem dají skvěle dodělávat malé designové doplňky. Pokud si například vezmete jehlu a uděláte do chladnoucího plastu škrábance, bude to vypadat také dobře.

Nyní, když nám plast hezky uschnul, můžete začít s barvením. Namíchejte si jakýkoli odstín hnědé, (můžete však použít i bílou a hůlka bude vypadat, že je vyrobena z kosti, jako ji například měl Lord Voldemort) a začneme ji pomalinku nanášet ne rukojeť. Místy vám možná barva trochu vynechá a tak budete muset nanášet více vrstev, proto si připravte více barvy.

Jakmile nám rukojeť zaschne, můžeme se s chutí vrhnout na zbytek hůlky, Můžete mít hůlku jednobarevnou, podle mě je však lepší, když bude zbytek hůlky světlejší. Ničemu to vadit nebude, jediné na co si musíte dávat pozor je, abyste si nenatřeli i kus rukojeti, nebo ruky.

Až nám vše zaschne, stačí už jen hůlku nastříkat lakem na vlasy, nechat zaschnout a máte hotovo.

Pokud jste si podle mého návodu hůlku vyrobili, budu moc rád, když mi napíšete, jak se vám povedla 🙂

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na