Kytička pro radost

Autor

Lidé se neustále ovlivňují. Jeden něco prohlásí, druhý část nápadu převezme a nový vynález je na světě. Proto je dobré, když lidé spolupracují a pomáhají si. Jedině tak my všichni jako lidstvo dokážeme vytvořit spoustu skvělých věcí a v neposlední řadě také (snad) dokážeme uchránit i naši krásnou planetu. I můj nápad je ovlivněn. Líbilo se mi, jak Sasančin Vítek dokázal udělat krásnou pampelišku. A tak mě napadlo, že když se u Sasanky vyrábí pampelišky, proč to neudělat i naopak. Protože sasanka je moc pěkný jarní kvítek, zkusila jsem ho vyrobit z papíru. Nejprve jsem si šla kvítky „okouknout“ do přírody a pak jsem se pustila do jejich výroby. Kvítek se povedl, ale upřímně musím přiznat, že je to něco mezi kopretinou (i když ten můj je menší) a sasankou. Možná je to tak dobře. A tak vznikla kytička „nejen“ pro Sasanku. Prostě kvítek pro radost.

Potřeby :
Žlutá houbička na nádobí
Zelený vázací drátek
Jehla a niť
Bílý a zelený papír (krepový)
Nůžky, lepidlo

Postup:
Nejprve si z houbičky na nádobí vystřihneme kruh o průměru cca 1 centimetr. Odstraníme drsnou část houbičky a kroužek vystřihneme.

Nyní si vezmeme bílý papír a vystřihneme šest okvětních lístků ve tvaru kapičky o rozměrech cca 2 x 1,5 centimetru.

Pomocí jehly a nitě přišijeme okvětní lístky na žlutý střed.

Vezme si k ruce zelený vázací drát a provlečením žlutým středem uchytíme.

A teď asi ta nejtěžší část. Listy. Sasanky mají bohaté listy, které mají spoustu záhybů. Nejprve je třeba namalovat si lístky na zelený papír a pak vystřihnout.

Zbývá pouze listy dolepit na drátek a je hotovo.

Něžný kvítek může dotvářet třeba velikonoční výzdobu.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na