Letní věneček

Autor

Mám ráda obilné lány se zlatavými klasy. Odráží se v nich síla životodárného slunce i úrodnost země. Ráda se dívám, jak si vítr s obilím pohrává a celé pole se jeho hrou změní v nekonečné zlatožluté moře. Když přichází doba sklizně, evokuje to v nejzažších koutech mé mysli vzpomínky na dětství a bezstarostnou dobu prázdnin. Než se však do obilí zakousnou kombajny, zaběhněte si pro pár klasů a vytvořte si s námi letní obilný věneček.

Budeme potřebovat:
• Klasy obilí, nejlépe žita.
• Kuličky jeřabin.
• Karton, tužku, nůžky.
• Tavnou pistoli, lepidlo do ní.
• Provázek na zavěšení.

Postup zhotovení:

Na karton si tužkou obkreslíme 2 kruhy – větší a menší – různých průměrů, můžeme použít kružítko nebo obkreslujeme podle hrnce, jako já. Vystřihneme ostrými nůžkami, dostaneme plochý tvar věnečku, na který tavnou pistolí nalepujeme klasy obilí.

Dbáme na to, abychom si na karton nanesli vždy takové množství lepidla, aby nám zbytečně neschlo.


Klasy obilí lepíme šikmo, klademe je těsně vedle sebe a na lepidlo vždy přitlačíme. Máme první vrstvu věnečku.

Druhou vrstvu lepíme vždy klas obilí – šikmo – 2 kuličky červených jeřabin a zase klas obilí. Tak pokračujeme dokola celého věnečku.


Na závěr na rubovou stranu věnečku přilepíme pistolí provázek na zavěšení. A letní věneček ozdobí naše dveře. Pokud nemáte zrovna chuť si zdobit dveře a chcete někomu něco netradičního věnovat, můžete si místo věnečku vyrobit třeba srdce (viz. první obrázek). Postup je stejný, jen podklad z kartonu kreslíme ve tvaru srdce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/