Magnetická hra

Autor

Mé starší děti odjíždějí na prázdninové cesty během prvního prázdninového týdne, ale první prázdninový víkend trávíme všichni společně. Právě začala první prázdninová neděle. A déšť. Sice ne moc vydatný, právě takový, aby se dobře zalila zahrádka a nezpůsobil sebemenší škody, ale dětem se moc nelíbí. Radši by někam k vodě, do lesa, na kolo… Protože se začínají malinko nudit, vymýšlíme (já vymýšlím, děti tvoří podle mých pokynů) spolu deskovou hru.

Potřeby:
Krabice od pizzy
Kancelářské sponky
Magnety
Izolepa
Lepidlo
Černý fix
Obrázky podle vlastního výběru

Postup:
Nejprve dobře očistíme krabici od pizzy. Poté najdeme a vystříháme obrázky, které budeme chtít nalepit na hru. Šikovnější (to my nejsme) můžou obrázky namalovat. Obrázky nalepíme do krabice a to tak, aby mezi nimi zbyl prostor na namalování herních políček.

Velikost políčka musí být velké alespoň jako kancelářská sponka. My jsme si vystřihly vzorové políčko ze čtvrtky a to jsme obkreslovaly do herního plánu a pro jistotu je i očíslovaly.

Protože políčka do plánku malovaly děti, vznikl nám tam malý zádrhel. Některá políčka nenavazovala do hry. Proto jsme udělaly malou odbočku. Kdo stoupne při hře na políčko číslo 20, musí se trestnými políčky oklikou přes pole 18 vrátit zpět.

Kancelářské sponky nalepíme izolepou na políčka z druhé strany. Stačí polepit pouze ta pole, která budou během hry ve svislé poloze.

Nyní si připravíme figurky a to tak, že na malé obrázky nalepíme magnety. Lepily jsme pouze izolepou a funguje to.

Pravidla hry:

Na vlastní hru potřebujeme vyrobený herní plán, figurky, či barevné magnety a kostku od hry člověče nezlob se. Cílem hry je projít všechny hrací pole. Vítězem je ten, který je projde hrací plán podle hozených čísel kostkou jako první. Při posunování figurek ve svislé poloze je třeba magnetickou figurku pokládat tak, aby byla svorka přesně z druhé strany hracího plánu.

Přeji příjemné tvoření a spoustu zábavy u hry 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *