Mikulášsko-čertovsko-andělské řádění

Autor

Už se opět přiblížila noc, kdy se otevírají brány pekla, aby ve svých útrobách přivítalo malé neposluchy. (Spíš by ale výprava do pekla prospěla některým velkým neposluchům 😉 ) Zpříjemněte si s námi čekání a zapojte své ruce a fantazii. Připravila jsem pro vás na ukrácení času mikulášské tvoření pro malé i velké. Tak tedy dejte se s čertovským zápalem a andělskou trpělivostí do toho.

Budeme potřebovat:
• Tvrdý bílý papír, barevné papíry, zlatý papír.
• Vodové barvy, lepidlo.
• Zbytky látek, vlna,trochu vaty, nůžky.
• Sešívačka.

Postup zhotovení:

Podle šablony si obkreslíme na bílý tvrdý papír 3 postavičky Mikuláše, čerta, anděla.

Dokreslíme čertovi zvlášť rohy, pytel, ocas. Jednotlivé postavičky i dílky k nim vybarvíme vodovými barvami a necháme zaschnout. Vše vystřihneme. Nalepíme oči, nos a pusu dokreslíme fixem.

Na zlatý papír nakreslíme tužkou křídla andělovi, berli Mikulášovi a podle naší fantazie i jednotlivé dílky k oblečení. Vlasy andělovi a čertovi zhotovíme z vlny. Tu omotáváme kolem kartonu. U anděla volíme karton delší na dlouhé vlasy, u čerta kratší na krátké vlasy. Namotanou vlnu svážeme, rozstřihneme na jedné straně a sešívačkou připevníme k postavičkám. Oblečení zhotovíme ze zbytků látek nebo barevného papíru. Vše lepíme lepidlem HERKULES, ať látka na postavách pořádně drží, dolepíme i jednotlivé dílky k postavičkám. Vousy Mikulášovi nalepíme z vaty. Postavičky můžeme nechat jen tak, nebo je nalepit na barevný podklad a dokreslit pozadí. Takováto koláž pěkně ozdobí nejeden dětský pokojíček a zabaví nejedny dětské ručičky.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *