Minikurz hvězd – díl 10.: Vločková se „svatozáří“

Autor

V dnešním, jubilejním dílu se budeme zabývat hvězdou nebo spíš vločkou, která je moje oblíbená. To poznáte na konci podle hromadné fotografie, až uvidíte, kolik už jsem jich spáchala. Ještě bych měla dodat, že návod pochází z knihy „Hvězdy z korálků“. Pro dnešek necháme korálkové tyčinky spát, ty nebudeme tentokrát potřebovat. Možná si mnozí z vás oddychli a řekli si „Konečně jsme se dočkali.“, protože nemají tyčinky a čekají na hvězdičku z klasických korálků.

Tímto doufám, že ji někdo z vás zkusí podle návodu vyrobit. Možná se toho i já konečně letos dočkám, že ve fotogalerii přistane obrázek vaší hvězdičky. Takže tentokrát si vezmeme k ruce jen podlouhlé a kulaté korálky, drát a kleštičky na stříhání drátu. Dnes Vám to popíšu podle barev vyráběné hvězdičky.

Spotřeba korálků:
6 zlatých (kulatých)
6 bílých (podlouhlých)
6 zlatočerných (kulatých drobnějších)
18 fialových (kulatých)
a žluté (drobné) podle potřeby, u mě 108
Velikost korálků volíme přiměřenou, aby to vypadalo hezky.

Ustřihneme si drát, něco přes 1 metr a budeme navlékat. Takže navlečeme 1 zlatý korálek, pak jeden podlouhlý, v mém případě bílý, teď jeden fialový. Jeden konec drátu si necháme krátký, stačí tak 5 cm, na ten už nic navlékat nebudeme, navlékáme jen na dlouhý. Prozatím si ten krátký musíme držet, aby nám to z drátu nepadalo. Pak jsou na řadě ty žluté, drobné, co dělají jakoby svatozář tomu fialovému. Těch jsem já v tomto případě navlékala šest, ale to si musí každý z Vás vyzkoušet, kolik jich bude třeba, aby to bylo akorát. Záleží na velikosti korálků. A drát provlečeme fialovým zpět.

Neustále ještě držíme i krátký konec drátu. Zase 1 fialový, svatozář ze žlutých, ještě jeden fialový + svatozář. Snažíme se těsně jeden vedle druhého – bez mezer.

Teď prostrčíme konec drátu bílým podlouhlým a zlatým korálkem a celé utáhneme. Od této chvíle už se nemusíme starat o krátký konec drátu, už to bude držet samo. Nyní navlečeme jeden černozlatý, a jdeme na další cíp. Takže 1 zlatý, 1 bílý podlouhlý, jeden fialový, atd.

Cípů tímto způsobem uděláme 6. Konce drátů provlečeme proti sobě jedním korálkem a omotáme asi 3x okolo cípu mezi korálky. Ustřihneme – a hotovo.

A hvězdu máme hotovou.

Zde je i v jiných barevných variacích.

Může se stát, že máme těžké korálky, a cípy nepěkně visí. V tom případě je zpevníme, jak to vidíme na fotce. S tím si určitě poradíte.

Často to hvězdě přidá zajímavou vizáž. Je hezčí, než předtím, taková plnější. Jen doporučuju: na zpevnění použít co nejmenší korálky.

Ještě přidávám barevnou inspiraci.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *