Minikurz hvězd – díl 3.: Kytičkové buclatky

Autor

Milé tvořilky, vítám Vás na, v pořadí, už třetí lekci. Dnes se naučíme hvězdičku, na jejíž výrobu budeme opět potřebovat podlouhlé korálky – olivky, kapky nebo i jiné.

Spotřeba:
12 ks podlouhlých korálků
48 ks malých korálků
6 ks o trochu větších korálků
Drátek o průměru asi 0,3 mm a asi 70 cm dlouhý

Ustřihneme si drát a něj navlečeme nejdřív 4 malé korálky. Toto spojíme v kruh, provlečením drátu prvním korálkem. Jeden konec drátu si necháme krátký asi 4 cm a na dlouhý konec budeme dále navlékat. Nezapomeneme utáhnout drát, aby nevznikaly mezery. Na to si dáváme pozor celou dobu. Za kroužek navlékneme trošku větší korálek.

Pak zase 4 malé, a spojíme do kroužku. A zas jeden větší. Takto pokračujeme, až máme 6 korálkových kroužků a mezi nimi 6 korálků. Dílko spojíme do kruhu. A to tak, že drát provlečeme úplně prvním navlečeným malým korálkem. Pak ještě i druhým a třetím, protože konec drátu musí čouhat z korálku, který tvoří vrcholek.

*Navlečeme podlouhlý korálek, 4 malé, ty spojíme do kroužku, pak podlouhlý korálek. Drát pak provlečeme dalším malým vrcholovým korálkem.* A už máme první cípek hvězdy. Pozor! U kapek navlékejte špičky buď k sobě, nebo od sebe, ale stále stejně.

Postup, který je v textu ohraničen hvězdičkama, opakujeme, až máme 6-cípou hvězdu. Pak drátky v příhodném místě několikrát omotáme okolo drátu mezi korálky a ustřihneme.

Jak jste si měly možnost všimnout, takže u těchto hvězd na tenkém drátku jsou vlastně 2 základní způsoby výroby. Buď si nejdřív vytvoříme střed ve tvaru kruhu, a pak kruh objedeme ještě jednou a tvoříme cípy /hvězda perleťová a ta dnešní/ nebo vyrábíme hned celé cípy, jeden po druhém /např. hvězda z minulé lekce/.

Teď stačí obměňovat počet korálků, jejich velikosti a barvy, a vznikne obrovské množství variant. Různé možnosti Vás většinou nenapadnou, dokud je někde neuvidíte. Nejdůležitější je právě ten nápad. Takže to vypadá, že se tady zrodil nekonečný seriál. Doufám, že Vás to dlouho bude bavit, a že na vánoce budete mít originální výzdobu.

Večery se nám s posunutím času z letního na středoevropský o dost prodloužily, takže tvořte, drátujte, zkoušejte! Kdybyste něco nevěděly, ptejte se! A hlavně svoje dílka foťte a chlubte se! To je zas důležité pro mě. To mě vždy nakopne k napsání a nafocení dalšího návodu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *