Minikurz hvězd – díl 6.: Sluníčkové paprskovky

Autor

Milé tvořilky, dnešní hvězda se od předchozích dost liší. Podstatný rozdíl je v počtu cípů. Má jich HODNĚ. To znamená 12, 14 i 15, podle toho, kolik jich vyjde. To záleží na velikosti použitých korálků. Vypadá ne jak hvězda, připomíná spíš sluníčko. Inspiraci jsem objevila společně s tou předchozí v internetovém obchodě Korálek. Nejdřív jsem ji ani dělat nechtěla, právě proto, že není šesticípá. Ale protože zkusit se má všechno, tak jsem dvě vyrobila. Jenže přišla si ke mně paní pro stromeček, co měla objednaný, a když jsem ji ukázala hvězdy, vybrala si právě ty dvě a jednu růžovou vločku z minulého dílu. Takže jsem přehodnotila svůj názor, s tím, že hvězdy nutně nemusí mít pokaždé šest cípů. Jsou vyjímky, které stojí za to. To je zrovna jedna z nich. Tak jsem se do toho pustila znovu a vyrobila několik dalších kousků v různých barvách.

Spotřeba:
Drát měkký, třeba měděný o průměru 0,3 mm, délky asi 130 cm.
Korálky drobné
Korálky tyčinkové
Korálky velké
Tyčinkové korálky jsou k dostání v různých dělkách. My budeme používat ty přibližně 2, 5 cm dlouhé.

Nejdřív si najdeme úplně stejně dlouhé. Tzn. klademe je do sloupečku a porovnáme si jejich délku. Po mých zkušenostech, co v tom sáčku všechno je, je to nutné. Najdou se tam delší, kratší, než mají být, zlomené, oštípané. A to by nevypadalo hezky.

Na přichystaný drát si navlečeme 1 tyčinku, 1 malý korálek, 1 tyčinku, 1 velký korálek. Konce drátu si necháme stejně dlouhé.

Teď navlečeme 3 – 4 malé korálky, pak 4 malé – ty spojíme do kroužku.

Zase 3 – 4 a provlečeme druhou stranou velkého korálku. Teď vidíme, jestli budou třeba 3 nebo 4, podle toho, kolik se jich vejde okolo poloviny velkého korálku, to musíte zkusit.

Pěkně si korunku okolo korálku utáhneme. Raději ať korunka je trošku větší, než aby byla malá. Nejlepší, když je tak akorát. Drát protáhneme tyčinkou.

Teď budeme navlékat na druhý konec drátu, na ten, co čouhá nahoru. Navlečeme 1 velký korálek, 3 – 4 malé, pak 4 malé a spojíme je do kroužku.

Pak zase 3 – 4 malé, provlečeme zpět druhou stranou korálku, utáhneme. Na druhý konec drátu navlečeme malý korálek a tyčinku.

Pak ten první konec drátu provlečeme tyčinkou, dráty se tam pokaždé budou křížit.

Pokračujemme pořád stejně, až se nám uzavře celý kruh, naposled po malém korálku už nenavlečeme novou tyčinku, ale drát protáhneme tou úplně první.

Přebytečné dráty omotáme okolo drátu mezi mezi korálky, jak už to umíme a ustřihneme je.

Doufám, že někomu z Vás se bude tato ozdobička líbit. Mi už se taky líbí. A opět barevná inspirace.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/