Minikurz hvězd – díl 9.: Tyčinkové prostorovky

Autor

Vybrala jsem tentokrát hvězdičku prostorovou, snad se Vám bude líbit. Je to taky jeden z prvních mých hvězdičkových výrobků. Nevím, jestli ji někde někdo předtím popsal, ale musím se pochlubit, že tento postup se zrodil v mé hlavě. Prostě jsem si ji vymyslela. Je zase velmi jednoduchá, tak se do toho pusťme!

Opět budeme potřebovat tenký, pevný drátek
6 větších kulatých korálků
12 delších korálkových tyčinek
12 kratších korálkových tyčinek
12 maličkých korálků
12 buď ještě o fous menších korálků nebo můžeme požít i stejné, jako předchozí.
A kleštičky na stříhání drátu.

Tyčinky si zase pro jistotu přebereme a nachystáme si stejně dlouhé. Ustřihneme drátek asi 1,2 metru, to je jen orientační, záleží na délce Vašich tyčinek. Nejdřív si navlečeme 6 největších kulatých korálků a spojíme je do kroužku. A to tak, že konec drátu provlečeme prvním navlečeným korálkem.

Jeden konec necháme krátký, na něj už nic navlékat nebudeme. Ten omotáme asi 3x okolo drátu mezi korálky. Můžeme jej i ustřihnout. Na dlouhý konec navlečeme nejdřív dlouhou tyčinku, pak malý korálek, ještě menší korálek, a tím o fous větším drát prostrčíme zpátky.

Teď jednu dlouhou tyčinku. A pozor, změna oproti dřívějším postupům! Drát těsně za tyčinkou omotáme 1x! mezi středovými korálky, stejně, jako při ukončování.

A pokračujeme dalším cípem. pořád stejně, až jich máme 6 a dostaneme se do počátečního bodu.

Tentokrát ještě nekončíme, ale pokračujeme úplně stejně s menšími tyčinkami.

Zase uděláme 6 kratších cípů. Drát ukončíme omotáním 3x mezi korálky a ustřihneme. Takto je vyrobena zlatá hvězda.

Pokud však máme menší tyčinky velmi krátké – 7 – 8 mm, nastavíme kratší cípy, jak je vidět u červené a tyrkysové hvězdy. Navlečeme tu malou tyčinku, drobný korálek a zas malou tyčinku. Pak teprve špičku cípu – 2 malé korálky, druhým zpět, tyčinku, korálek, tyčinku. Tím kratší cípy 2x prodloužíme.

Tip: Kdo chce, může udělat kratší cípy i z druhé strany, a hvězda bude oboustranně stejná. Zkoušela jsem to, jde to, ale nakonec jsem se vrátila k původní verzi. Tu oboustrannou hvězdu už nemám, darovala jsem ji. A nemám ji ani vyfocenou. Vy, pokud budete chtít, ji můžete zkusit vyrobit, a pak poslat fotku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/