Minitvoření: Dárečky pro kamarády

Autor

Za pár dní končí školní rok. Děti se většinou neuvěřitelně těší na prázdniny, ale přeci jen – některé školní či školkové kamarády budou postrádat. Pokud jim chtějí udělat radost s maličkostí, pojďte se do toho dát s námi. Tvoření je jednoduché, vhodné od předškolkáčků, přes malé školáčky, po táborové kamarády.

Tvořit budeme minidárečky (respektive speciální obaly na ně), které se vyrábějí – připravují ve větším množství, například pro spolužáky, spolutáborníky či jiné členy větší party.

POTŘEBNÉ POMŮCKY:
skleněné kuličky (či jiné drobnosti)
barevné papíry
nůžky
izolepa
samolepky
počítač s tiskárnou nebo psací potřeby

Postup:
Na barevné papíry natiskneme nebo napíšeme nápis (více viz. níže), rozstřiháme na čtverečky o rozměrech zhruba 10x5cm (či jinak podle velikosti dárečků). Papír ohneme tak, aby byl nápis zepředu dobře čitelný, zalepíme se dvou stran. Vložíme skleněnku, zalepíme i poslední otvor. A jedeme znova, znova, znova, až je hromádka hotova. Nakonec ještě minidárečky ozdobíme například samolepkami. Můžeme také uvázat nahoru mašličky.

Nápis:
Vybíráme nějaké kratší heslo, přání, společný pokřik. Psát můžeme ručně, ale máme-li možnost, můžeme zvolit i počítačovou formu. Je to vhodné když je dárečku a tedy nápisů hodně a také pokud ještě dítě neumí psát drobným a zároveň dobře čitelným písmem. Nezapomeneme na podpis. Připojit můžeme také svůj telefon, adresu, v dnešní době spíš mailovou, ale může to být i ta (dříve) klasická poštovní.

Doporučení:
Nechte děti volně vybírat barvy papíru (kromě hodně tmavých barev, aby byl nápis viditelný). Nechte děti (i křivě a okousaně) stříhat nebo (bojíte-li se oprávněně o jejich zdraví) papír ohýbat a trhat. Nechte děti používat izolepu (i za cenu, že se někam přilepí a spotřeba izolepy bude větší, než obvykle).

Mějte krásné prázdniny a samé bezva kamarády!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *