Minitvoření: Svítící domeček

Autor

Také Vaše děti rády zapalují a sfoukávají svíčky? Také máte doma rádi o zimních večerech zapálené svíčky? Můžeme tyto rodinné záliby spojit, zabavit se za pošmourného dne při tvoření a následně si užít romantické a roztomilé zimní osvětlení. Tvoření je opět snadné a vhodné i pro malé děti.

Pomůcky:
barevné papíry
vata
razidlo (není nutné, ale pokud jej máte, tak ideálně zimní tematika) x pastelky, fixy
nůžky
lepidlo
svíčka + sklenička

Budu dělat popis tentokrát v množném čísle a vy si jednotlivé kroky s dětmi rozdělte sami, podle jejich věku a dovedností. Případně i podle svých dovedností…

Předkreslíme a vystřihneme tvar domečku, jeho velikost a typ necháme na Vás. Už tato architektonická práce může být dost zábava. Nezapomeňte počítat s tím, že dům bude mít všechny čtyři stěny, tři jednoduché, jednu – přední vyšší o střechu. Na tuto přední stranu se střechou vystřihneme okénka.

Připravíme dekorace pro domeček. Můžeme jej buď pomalovat, polepit samolepkami, nebo – jak tomu bylo u nás – vytvořit tvary s pomocí razidla. Je vhodné toto zdobení zaměřit na zimu, takže sněhové vločky, sněhuláčci, nicméně fantazii se meze samozřejmě nekladou. Lze taky prostě volně střihat – třeba právě vločky mají přeci jen různé tvary. Tvary pak můžeme lepit jak zvenku, tak zevnitř domečku.

Na střechu domečku nalepíme sníh z vaty a slepíme stěny domečku…

A je hotovo! Postavit na bezpečné místo, do domečku umístit svíčku ve skleničce a zapálit…

Hezké tvoření!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *