Muchomůrky

Autor

Houbaření patří k podzimu stejně jako barevné listí. My ale nepůjdeme tentokrát do lesa, houby si vyrobíme sami. A hned tu nejkrásnější – muchomůrku červenou. Je hrozná škoda, že příroda to zařídila tak, aby byla zrovna tahle krasavice houbaři tak přehlížená. My ale máme tu výhodu, že nechystáme smaženici, ale kreativní řádění. A k tomu muchomůrka svádí ze všech hub nejvíc.

Budeme potřebovat:
• Ruličky od toaletního papíru
• Lepidlo, nůžky, tužku, kružítko, pravítko
• Červený a zelený barevný papír
• Tvrdý bílý papír
• Kancelářský bílý papír

Postup zhotovení:
Pokud máme v plánu vyrábět muchomůrek více, zhotovíme si nejdříve z tvrdého papíru šablony. Pomocí pravítka narýsujeme obdélník o stranách 116,5×9,7cm – šablona na tělo muchomůrky. Další obdélník o stranách 116,5×2,5cm – šablona na trávu kolem muchomůrky. Pomocí kružítka si zhotovíme šablonu na klobouček – narýsujeme kružnici o poloměru 6,5cm.


Všechny šablony vystřihneme a z šablony na klobouček vystřihneme necelou čtvrtinu. Obkreslíme šablonu na nohu muchomůrky na bílý kancelářský papír, vystřihneme a nalepíme na ruličku od toaletního papíru. Šablonu na klobouček obkreslíme na červený barevný papír, vystřihneme a nalepíme na bílý tvrdý papír a znovu vystřihneme. Pokud má někdo doma červený tvrdý papír, ušetří si práci s podlepováním na tvrdý podklad.

Šablonu na trávu obkreslíme na zelený barevný papír, vystřihneme a podélně travičku nastříháme asi do poloviny její šířky. Pomocí nůžek trávu lehce stočíme. Na klobouček nalepíme bílé puntíky, které si vystřihneme z bílého kancelářského papíru. Nestříhejte každý puntík zvlášť, ale proužek papíru si poskládejte do harmoniky a stříhejte ve více vrstvách najednou. Ušetříte si tak práci.


Trávu nalepíme na spodní okraj ruličky a klobouček na její horní okraj. Muchomůrka je hotová. Jen jednu radu na závěr – NEJÍST! JE JEDOVATÁ!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/