Myšky z vlněných bambulí

Autor

Nevím jak vy, ale já jako malá měla hrozně ráda bambule. Byla to jedna z prvních věcí, které jsem se naučila vyrábět a tak jsem pořád bambulila. Dělala jsem velké, malé, miniaturní. Vytahala jsem kdejaké zapomenuté i nezapomenuté klubko jen abych mohla zase řádit a ozdobit svými výtvory úchytky skříní, aktovku, panenky, prostě cokoliv. Teď jsem si opět na tohle své období vzpomněla…

Budeme potřebovat:

• Karton, kružítko, nůžky.
• Vlna šedé barvy, nebo i různé zbytky jiných barev.
• Dvě pohyblivé oči nebo 2 poloviny polystyrenové kuličky, černý fix.
• Režný provázek, mechová guma a háček na uši a ocásek a fousky.
• Plyšová kulička na nos, popřípadě tlapky.
• Plyšový drátek, zbytek červené vlny nebo fleece na pusinku.
• Tavná pistolka a lepidlo do ní.

Postup zhotovení:

Nejprve si zhotovíme kolečka z kartonu. Na karton narýsujeme kružítkem vnější kruh o průměru 8cm a vnitřní kruh o průměru 3 cm. Na jednu vlněnou bambuli budeme potřebovat dvě stejně velká kolečka. Ta z kartonu vystřihneme a položíme na sebe. Obě kolečka začneme postupně dokola omotávat šedou vlnou, můžeme použít i zbytky černé, modré, hnědé vlny. Množstvím vlny nešetříme, omotáváme kolečko tak dlouho, až je pěkně tlusťoučké.

Vlnu rozstřihneme po vnějším okraji koleček a mezi oba kartony vložíme pevnou nit nebo provázek, opatrně zatáhneme a zauzlujeme. Kartonová kolečka opatrně stáhneme a celou bambuli ostrými nůžkami obstřihneme, aby vznikla pravidelná koule. Kartonová kolečka nevyhazujeme, můžeme je použít několikrát i na jiné výrobky z bambulí.

Z režného provázku uháčkujeme myšce ocásek a můžeme i ozdobit obvod oušek myšky, která vystřihneme z šedé nebo modré mechové gumy. Fousky myšce připravíme ze 4 kousků provázku nebo vlny, které uprostřed svážeme. Pusinku vytvarujeme z plyšového drátku a vystřihneme ze zbytku červeného fleece, očka namalujeme černým fixem na dvě půlky polystyrenové koule. Také můžeme použít pohyblivá očka.

Rozehřátou tavnou pistolkou přilepíme myšce ouška, ocásek, pusinku, fousky, nosánek z plyšové kuličky a oči.

Myšička je hotová a pokud vás tvoření z vlněných bambulí baví, můžete myšce vyrobit menší kamarádku, nebo i jiná vlněná strašidýlka.

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *