Narcisky z krepového papíru

Autor

Sláva, už je jaro, prozpěvují si drozdi a staví si hnízdo ze staré trávy. „Deset, dvacet, třicet, čtyřicet….., už jdu,“ slyším zpovzdálí veselé odpočítávání dětí. Je krásný jarní den, sluníčko svítí, sněženky, petrklíče a čemeřice oživují svými květy mojí malou zahrádku. „Mámo, tady nám porostou tulipány,“ ukazuje Lucka na listy zmíněné květinky, „jé a tady se připravují ke květu narcisky,“ upozorňuje mě dcerka, „už se těším, až vykvetou,“ dokončuje svoji větu. „U Jířy už kvetou!“ oznamuje za malou chvíli, to když jukla na zahradu k sousedce. Sousedka Jiřinka má totiž květinový záhonek situovaný jižněji a přímo u domu, v závětří. A tak se není čemu divit, že u ní kytičky vykvetou vždy o pár dnů dřív než ty naše. Protože nechci měnit polohu svého záhonku a ráda bych udělala dcerce radost, navrhuji „nechceš si udělat narcisky z papíru?“

Za chvíli si již připravujeme vše potřebné na výrobu papírových narcisů.

Žlutý a zelený krepový papír
Špejle
Oranžový zvýrazňovač
Slabý drátek
Lepidlo, nůžky

Poté se pouštíme do výroby. Na žlutý krepový papír si namalujeme pět okvětních lístků narcisek. Velikost jednoho okvětního lístku je cca 5 cm délka a 3 cm šířka /měřeno v nejširším bodě/. Všechny žluté kvítky vystřihneme.

Vystřihneme i pruh žlutého krepového papíru v délce cca 20 cm a šířce 4 cm, který po celém jednom kraji oranžově zvýrazníme.

Proužek zamotáme jako do malého, několikrát omotaného kornoutku, s tím, že zvýrazněný okraj tvoří jeho širší část.

Pomocí drátku spojíme všech pět okvětních lístků, včetně připraveného „kornoutku“, který bude tvořit střed květiny. Důležité je při spojování květiny dbát na pravidelné rozprostření okvětních lístků. Stonek květiny tvoří špejle, na které je nalepen zelený krepový papír. Ke spojení stonku s květem použijeme opět drátek.

A tak nám dnes také „vykvetly“ žluté narcisky. Protože kytičky patří k jaru a k velikonocům, staly součástí naší velikonoční výzdoby. A jak se líbí Vám?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *