Oslava pro princezny

Autor

Před několika dny, ještě na konci prázdnin, oslavila má dcera sedmé narozeniny. Protože nechtěla slavit jen v kruhu rodinném, pozvala jsem jí několik kamarádek. Pozvání na narozeniny o prázdninách je kvůli pestrému prázdninovému programu, který děti tráví mimo své domovy, dosti dobrodružná záležitost. Naštěstí se nám zdařilo a na oslavu jsme očekávali asi 8 dětí. Proto jsme začali s přípravami.

Nejprve jsme vytvářeli brčka, které všem doporučuji na dětskou párty pro předškolní děti. Brčka nejen že pěkně vypadají, ale díky obrázkům si i všechny děti poznají svůj nápoj.

Potřeby na brčka s obrázky:
Dětské omalovánky s oblíbenými motivy
Čtvrtka
Nůžky, lepidlo
Brčka

Postup:
Začátek je jednoduchý a to je vymalování omalovánky. Následuje její nalepení na čtvrtku a obstřižení. To vše u nás obstaraly děti. Na mě bylo jen vystřihnout dva otvory, kterými jsem provlíkla brčko. U nás převládaly obrázky s Hello Kitty a mořské panny. Naopak motiv papouška byl pouze na dvou brčkách a mezi příchozími dětmi a to jich většina byla holčiček, byl o ně největší zájem.

Protože dcerka i vymyslela několik soutěží, vytvořila i (úplně sama) medaile.

Potřeby na medaile:
Barevný papír
Pastelky, nebo obrázkové samolepky
Provázek

Postup:
Z barevného papíru je třeba si vystřihnout kolečko (medaili), na kterou se namaluje, případně nalepí obrázek. Vytvoří se dírka, kterou se přiváže provázek.

A protože si mé dcerky stále hrají na princezny, víly či mořské panny, bylo třeba připravit i speciální pohoštění. My připravujeme: „speciální koláčky pro princezny“. Chutnají moc dobře a to i princům, i jejich příprava je jednoduchá.

Potřeby na princeznovské koláčky:
balení hotového listového těsta
žloutek
1 lžíce smetany ke šlehání
Ovoce (maliny, jahody, ostružiny)

Příprava:
Listové těsto vyválíme, nakrájíme na čtverce, opatrně naznačíme nožem asi 1,5 centimetrové okraje. Ovoce smíchané s trochou cukru naneseme na koláčky (kromě vyznačeného okraje) a okraje potřeme směsí žloutku a smetany. Peče se v troubě asi 15 minut na 200 stupňů.

O tom, že je jejich název přiléhavý, jsem se přesvědčila i při jejich přípravě. Od známého jsem měla přislíbeno, že si k němu můžu jít natrhat zahradní ostružiny. Před odchodem jsem mu zavolala, jestli vše platí a můžu přijít. A odpověď mě překvapila: „Mám je již natrhané a asi za 10 minut jsem u tebe.“ Servis byl opravdu jako pro princeznu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *