Podzim jako malovaný

Autor

Jak já to babí léto miluji. Když se vydaří, tak jako letos, a sluníčko nás provází téměř každým dnem, celým měsícem říjnem, sundá z nás i kabátky a svetříky a probarví přírodu do dechberoucích barev, to nejde sedět doma se založenýma rukama. Kdo může, razí do lesů, luhů i hájů, komu není přáno, využívá krásného počasí a třeba jako my buduje a buduje venku. Ještě tento víkend jsme si sice hráli s betonem, ale dokázali jsme se na chviličku vymanit a udělat si krátkou procházku, ze které jsme si přinesli trochu přírody i domů. Naštěstí se velmi brzy stmívá a tak jsme měli celý večer na to, abychom si doma připravili atmosféru na večerní podzimní pohodu.

Zlákám vás k výrobě jednoduché kytičky? Růžičky jsou vyrobené z listů javoru, které se pouze přeloží napůl, první se stočí do ruličky jako kolečko salámu a přikládáme postupně další napůl přeložené listy, které řasíme. Až máme kytičku velkou podle představy, obtočíme kolem ní vázací drátek a tím zafixujeme celý květ. Do vázičky doplníme třeba šípky, či jinými plody přírody, můžeme využít i malou větvičku jehličnanu či doplnit celými různobarevnými listy i z jiných stromů. Určitě u vás udělá také parádu. Výroba je jednoduchá a navíc jde rychle od ruky.

Kdysi jsem vyráběla i dekoraci ven v podobě ježků ze slámy. Letos jsem si řekla, že vyzkouším jinou jejich podobu a vyrobila jsem ježky z polystyrénového jehlanu a koule. Jehlan stačil seříznout napůl a z koule jsem si vyřízla jen ¼ . Slepila jsem je dohromady tavnou pistolí, omotala režným provázkem a pak už jen lepila jednu šišku vedle druhé, dolepila kaštánek na nosík a použila malá polystyrenová vajíčka na místo očí.

Výroba je opravdu snadná a rychlá a tak garantuji, že stihnete jako já i ze zbytků látek si ještě spíchnout dráčka na dveře. A teď doufám, že počasí nezklame a ještě si krásného podzimu a s ním i výzdoby užijeme.

Krásné dny všem
Lenka

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *