Podzim jako malovaný

Autor

Jak já to babí léto miluji. Když se vydaří, tak jako letos, a sluníčko nás provází téměř každým dnem, celým měsícem říjnem, sundá z nás i kabátky a svetříky a probarví přírodu do dechberoucích barev, to nejde sedět doma se založenýma rukama. Kdo může, razí do lesů, luhů i hájů, komu není přáno, využívá krásného počasí a třeba jako my buduje a buduje venku. Ještě tento víkend jsme si sice hráli s betonem, ale dokázali jsme se na chviličku vymanit a udělat si krátkou procházku, ze které jsme si přinesli trochu přírody i domů. Naštěstí se velmi brzy stmívá a tak jsme měli celý večer na to, abychom si doma připravili atmosféru na večerní podzimní pohodu.

Zlákám vás k výrobě jednoduché kytičky? Růžičky jsou vyrobené z listů javoru, které se pouze přeloží napůl, první se stočí do ruličky jako kolečko salámu a přikládáme postupně další napůl přeložené listy, které řasíme. Až máme kytičku velkou podle představy, obtočíme kolem ní vázací drátek a tím zafixujeme celý květ. Do vázičky doplníme třeba šípky, či jinými plody přírody, můžeme využít i malou větvičku jehličnanu či doplnit celými různobarevnými listy i z jiných stromů. Určitě u vás udělá také parádu. Výroba je jednoduchá a navíc jde rychle od ruky.

Kdysi jsem vyráběla i dekoraci ven v podobě ježků ze slámy. Letos jsem si řekla, že vyzkouším jinou jejich podobu a vyrobila jsem ježky z polystyrénového jehlanu a koule. Jehlan stačil seříznout napůl a z koule jsem si vyřízla jen ¼ . Slepila jsem je dohromady tavnou pistolí, omotala režným provázkem a pak už jen lepila jednu šišku vedle druhé, dolepila kaštánek na nosík a použila malá polystyrenová vajíčka na místo očí.

Výroba je opravdu snadná a rychlá a tak garantuji, že stihnete jako já i ze zbytků látek si ještě spíchnout dráčka na dveře. A teď doufám, že počasí nezklame a ještě si krásného podzimu a s ním i výzdoby užijeme.

Krásné dny všem
Lenka

2
Komentujte jako host

2 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Libuše

Moc hezké tvoření. Javorové růžičky jsem letos také vyráběla do vazby na hrob.

Ježci jsou super. říští rok je taky zkusím.